pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

V Česku je pět lidí nakaženo koronavirem. Testy byly pozitivní u dalších dvou žen

Laboratorní testy v Česku podle ministra zdravotnictví potvrdily pět případů nákazy novým typem koronaviru. Řekl to dnes ráno novinářům. Dvě ženy, které nově přibyly, byly v kontaktu s dřívějšími případy. Celkem bylo v ČR testováno 236 lidí, na 16 výsledků se čeká.

Lyžař i mladá studentka. Přečtěte si příběhy prvních nakažených koronavirem v Česku

Testy na koronavirus byly v neděli pozitivní ve tří ze třinácti případů. Výsledky přezkoumá laboratoř v Berlíně, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. V Nemocnici Na Bulovce jsou hospitalizovaní tři lidé. Dva muži, ročník 1952 a 1976 a mladá...

První tří případy byly v Česku oznámeny v neděli, všichni pobývali v rizikových oblastech na severu Itálie. Pedagog z České zemědělské univerzity byl na odborné konferenci v Udine. Mladá Američanka, který byla v ČR jako turistka, studuje v Milánu. Nově potvrzený případ je její spolucestující z Ekvádoru. U ní byl první test na koronavirus, onemocnění potvrdil až opakovaný test.

Lety ze severu Itálie a Jižní Koreje jsou zastaveny. Biatlon bude bez diváků

Bezpečnostní rada státu po dvouhodinovém jednání kvůli koronaviru přijala následující opatření. Jde o zastavení letů z Jižní Koreje a severoitalských měst Milána, Bergama, Boloně a Benátek. Biatlonové závody Světového poháru v Novém Městě na...

Pátý případ je žena umístěná v nemocnici v Ústí nad Labem, která byla s jedním z nekažených na lyžařské dovolené v Benátsku. „Očekávali jsme předem, že by tyto případy mohly být pozitivní," řekla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová. Výsledky budou podle ní znovu potvrzovány laboratoří v Berlíně.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, vláda, zdraví, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.