středa 17. srpna 2022 Petra

Z odstaveného kamionu u Ruzyně vyskočilo osm migrantů, jeden utekl

V Kněževsi na Praze-Západ v neděli odpoledne uteklo osm migrantů skrývajících se v odstaveném kamionu. Sedm z nich policie zadržela, osmému se zatím podařilo uprchnout. Na místě je kromě pozemních hlídek také letecká služba a cizinecká policie.

Uprchlíci vyskákali z kamionu mezi Kněževsí a Ruzyňským letištěm a dali se na útěk. Policie sedm z nich zadržela, po osmém z nich pátrá.

„Z kamionu, který byl odstavený mezi Kněževsí a letištěm jsme zadrželi sedm migrantů. Podle prvotních informací by se mělo jednat o čtyři občany národnosti afghánské a tři občany Indie, řekla pro Drbnu policejní mluvčí Vlasta Suchánková

Nicméně jednomu se podařilo utéci, takže byla povolána letecká služba Policie České republiky. Pátrání probíhá nejen pozemní, ale i ve vzduchu. Na místě máme jak naše pozemní hlídky, tak i cizineckou policii. Ty s nimi pak budou provádět další nezbytné úkony,“ dodala.

Panuje podezření, že jsou cizinci nakažení kožní nemocí. Na místo byla proto přivolaná i záchranná služba. „Na místě je záchranářská posádka z Hostivic s tím, že tam jsme jako asistence policii. Podezření na nemoc se vyšetří až v nemocnici, to na místě není možné,“ uvedla mluvčí záchranářů Monika Nováková. Policie je má převézt do nemocnice Bulovka.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Ruzyně, uprchlíci, policie, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.