pondělí 23. května 2022 Vladimír

Nezapomeňte na zákaz používání pyrotechniky v Praze. Podívejte se, na jaká místa se vztahuje

Už více než rok platí v Praze zákaz používání pyrotechniky na většině míst v centru města a například na náplavkách, v parcích nebo v blízkosti nemocnic a sociálních zařízení. Hlavní město proto teď před silvestrovskými oslavami apeluje na obyvatele, aby zákaz respektovali.

Pyrotechnika nepatří mezi zboží, které chceme nabízet, shoduje se čím dál více prodejců. V některých regálech úplně chybí

Ochrana zvířat a životního prostředí i eliminace úrazů, které může způsobit neodborná manipulace. To jsou důvody, proč někteří prodejci ustupují od prodeje pyrotechniky ve svých obchodech. Příkladem za všechny je společnost Hornbach, která letos...

„Nekoordinované odpalování rachejtlí v minulosti stále více ohrožovalo bezpečnost a zdraví nejen obyvatel metropole, ale také zvířat, která ve městě žijí. Věřím, že si lidé i letos odpustí jejich odpalování zejména v centru města a v blízkosti vodních toků,“ říká primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Na dodržování vyhlášky dohlídne v ulicích hlavního města státní i městská policie. Za porušení zákazu hrozí na místě pokuta až deset tisíc korun a ve správním řízení až 100 tisíc korun.

Vyhláška platí zejména v centru města, na náplavkách, v parcích a v blízkosti nemocnic a dalších zařízení, jako jsou například domovy pro seniory nebo veterinární stanice. Omezení se nicméně nevztahuje na profesionální ohňostroje, které podléhají povolovací povinnosti. Na stránkách praha.eu je také k dispozici interaktivní mapa, která poskytuje až na úrovni ulic možnost zjistit, kde platí tento zákaz.

„Smysl úpravy používání pyrotechniky vidím v posílení bezpečnosti obyvatel a slavících lidí v centru, k ochraně volně žijících živočichů a ptactva, domácích mazlíčků a v neposlední řadě lidí, kteří potřebují klid. Ať už jsou třeba v nemocnicích, nebo v domovech pro seniory. Všem velice děkuji za ohleduplnost a přeji hlavně hodně zdraví a pohody do nového roku,“ dodává náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček (STAN).

Ohodnoť článek

Foto HZS Praha

Štítky Praha, pyrotechnika, Silvestr, oslova, hasiči, Hřib, Hlubuček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.