čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Český undeground přišel o legendu. MC Špína zemřel v mrazu v parku jako bezdomovec

Smutný konec potkal českou undergroundovou legendu. Pro muže, kterého všichni znali pod jménem MC Špína se stal osudným noční mráz. V poslední době žil v Praze na ulici mezi bezdomovci a tam také ve věku 64 let zemřel. Jeho tělo našli náhodní chodci v jednom pražském parku. MC Špína se proslavil nejen doma, ale i v zahraničí jako zpěvák, kdy spolupracoval s celou řadou dýdžejů a muzikantů zejména z oblasti elektronické hudby, techna, ale i bigbeatu. Řadu let žil v USA, kam emigroval.  

„Žil na ulici a v poslední době už na tom nebyl zdravotně dobře“

„Žil na ulici a v poslední době už na tom nebyl zdravotně dobře. Naposledy jsem ho viděl v srpnu, kdy spal v parku a tam ho teď také našli mrtvého,“ uvedl Jiří Metod Kassl, který je také součástí hudebního undergroundu.

Během svého života doprovázel MC Špína zpěvem a mluveným slovem různé české soundsystémy hrající techno, reggae ale i další hudební uskupení. Cestoval po celé Evropě. Naposledy zřejmě účinkoval v klipu českého rappera, který si říká Pain, kde už vlastně hrál MC Špína jen sám sebe.

Milan zvaný MC Špína

Milan zvaný MC Špína vyrůstal v Karlových Varech. V 70. letech minulého století se dostal do konfliktu s tehdejším komunistickým režimem, byl označen za nepřítele státu. Asi dva roky žil jako poustevník v jeskyni v Beskydech, kde se skrýval před policií. Nakonec byl ale prozrazen. Dostal na výběr. Buď vězení nebo emigrace. Zvolil druhou možnost.

V rámci akce nazvané Asanace, kdy komunistický režim přinutil k emigraci řadu nepohodlných osob se i MC Špína dostal na západ a později do USA, kde žil v San Franciscu. Živil se tam jako řidič kamionu. Po roce 1989 se vrátil zpět do ČR. Živil se muzikou, jako prodavač i různými pomocnými pracemi. 

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Archiv Jiřího Metoda Kassla

Štítky úmrtí, MC Špína, underground, hudební scéna, mráz, bezdomovci, akce Asanace, emigrace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.