středa 21. října 2020 Brigita

Praha koupí dvoupatrovou budovu u kurtů na Štvanici

Hlavní město koupí dvoupodlažní budovu nedaleko centrálního kurtu na Štvanici v Holešovicích. Za budovu zaplatí společnosti Rodop zhruba 11,9 milionu korun. Budovu plánuje město využít při celkové rekonstrukci ostrova. Pražský magistrát zadal letos na začátku roku vypracovávat studii celkového rozvoje Štvanice. Dokončena bude do roku 2022. Ostrov Štvanice se rozkládá na hranici Prahy 7, 8 a 1.

"Objekt slouží jako zázemí pro sportovní aktivity s možností občasného ubytování sportovců a možností stravování pro uživatele areálu," píše se v dokumentu schváleném radními. Dvoupodlažní budova se železobetonovým skeletem má samostatnou kotelnu, je napojena na vodovod i elektřinu a kanalizaci má svedenu do železobetonové žumpy. Postavena byla okolo roku 1920.

Cena budovy podle znaleckého posudku je 17,2 milionu korun. Praha zaplatí tuto částku avšak poníženu o dluh společnosti Rodop ve výši asi 5,35 milionu korun.

Magistrát bude nyní například nadále pracovat na výstavbě lávky z Karlína do Holešovic, která povede přes Štvanici a jejíž stavba má začít v příštím roce. Chystá se také oprava Hlávkova mostu, Fuchsovy kavárny nebo obnova zeleně.

Ostrov získal své jméno podle toho, že se na něm v 19. století konaly štvanice zvěře. Ve 30. letech minulého století byl na ostrově postaven zimní stadion, který byl v roce 2012 kvůli špatnému stavu zbourán. Stadion byl památkově chráněn, s jeho demolicí nesouhlasili památkáři ani velká část veřejnosti.

Autoři | Foto Kudyznudy.cz

Štítky ČR, správa, reality, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.