úterý 4. srpna 2020 Dominik

V Modřanech vznikne dům pro startovací bydlení. Nabídne přes třicet bytů

Praha 12 plánuje v Modřanské ulici postavit dům pro startovací bydlení, měl by mít 32 malometrážních bytů. Stavba by mohla začít v roce 2021 na pozemku městské části. Dnes to řekl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

„Bude mít 32 malometrážních bytů o velikosti 1+kk a 2+kk. V přízemí bude mít dům komerční prostory, v nichž budou obchody nebo provozovny služeb pro občany. Zároveň v přízemí počítáme se dvěma byty pro imobilní spoluobčany," uvedl Jiří Fremr.

Praha 12, kde žije zhruba 56 250 obyvatel, je na jihu hlavního města. Městská část zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.

Podle přílohy usnesení rady Prahy 12 by výstavba měla stát maximálně 33 milionů korun bez DPH. Nyní je podle Fremra zpracovaná architektonická studie objektu a připravuje se projektová dokumentace pro stavební a územní řízení. Dokumentaci zpracovává společnost Architektura za 1,1 milionu korun. Fremr uvedl na webu městské části, že stavba by mohla začít ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Jednopokojové byty budou v domě převažovat a jejich velikost by neměla přesáhnout 30 metrů čtverečních. Dvoupokojových bytů by mělo být 13 a budou mít maximálně 50 metrů čtverečních.

Na městském pozemku v Modřanské ulici je nyní podle informací na webu městské části chátrající dům. Původně zvažovaná přestavba tohoto domu na dům pro dostupné bydlení s 22 malometrážními byty je podle usnesení rady neproveditelná.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky byty, startovací bydlení, Modřany, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.