úterý 4. srpna 2020 Dominik

Lidé pomáhají po požáru v Holešovicích. Posílají materiál i finance

Dobrovolní dárci stále pomáhají lidem, které postihl tragický výbuch v bytě ve Strojnické ulici v Holešovicích. Obyvatelům zničených bytů lidé nabízejí materiální, ale i finanční pomoc přes transparentní účet.

Všechny záchranné složky zasahovaly v úterý od ranních hodin v Holešovicích ve Strojnické ulici. Při výbuchu a následném požáru dvou bytů tam zemřel jeden člověk, další dva byli popáleni. Kvůli požáru muselo být evakuováno zhruba 50 osob. Příčina...

Finanční pomoc přes transparentní účet

Ve středu 1. července se několika desítkám lidí z bytů v domě ve Strojnické ulici v Praze změnil život. Při výbuchu a následném požáru dvou bytů tam zemřel jeden člověk, další dva byli popáleni a evakuováno bylo 50 osob. Příčinu mohutného výbuchu od 1. července vyšetřují hasiči ve spolupráci s policií.

Už dříve jsme čtenáře informovali o pomoci, kterou pro obyvatele zajišťuje vedení Prahy 7. Lidé ze sousedství dali postiženžým zdarma k dispozici své domovy, darovali jim oblečení a posílají finanční příspěvky na transparentní účet, který slouží jako humanitární podpora Prahy 7.

000123-2000870339/0800

Jediná igelitka jako symbol výbuchu v Holešovicích. Pomozte lidem přes transparentní účet

Včerejší výbuch plynu v jednom z bytů v domě ve Strojnické ulici má velký dopad na lidi z daného domu i okolí. Několika lidem nehoda otočila život o sto osmdesát stupňů. Postiženým lidem pomáhali hasiči a záchranáři, ale také vedení Prahy 7 nebo...

Pomoc darováním vybavení

Obyvatelé zničených bytů mají podle vedení městské části zajištěno náhradní ubytování. Vedení Prahy 7 a sami postižení výbuchdem dali dohromady seznam vybavení, které by jim pomohlo se opět zabydlet. Pomoci může kdokoliv. Seznam bude aktualizován dle vývoje situace.

Seznam potřebného vybavení

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Praha

Štítky výbuch, Holešovice, pomoc, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.