středa 5. srpna 2020 Kristián

Jediná igelitka jako symbol výbuchu v Holešovicích. Pomozte lidem přes transparentní účet

Včerejší výbuch plynu v jednom z bytů v domě ve Strojnické ulici má velký dopad na lidi z daného domu i okolí. Několika lidem nehoda otočila život o sto osmdesát stupňů. Postiženým lidem pomáhali hasiči a záchranáři, ale také vedení Prahy 7 nebo sousedé z okolí. Pomoci teď může kdokoliv, a to formou finanční částky zaslané na transparentní účet.

Všechny věci v jedné igelitce

„V téhle igelitové tašce je všechno, co zbylo panu Svobodovi po včerejším výbuchu plynu ve Strojnické ulici. Igelitku mu dali sousedé,“ napsal k fotce igelitky starostka sedmičky Jan Čižinský (PRAHA SOBĚ).

Lidé ze sousedství dali postiženžým zdarma k dispozici své domovy, darovali jim oblečení a posílají finanční příspěvky na transparentní účet, který slouží jako humanitární podpora Prahy 7.

Všechny záchranné složky zasahovaly v úterý od ranních hodin v Holešovicích ve Strojnické ulici. Při výbuchu a následném požáru dvou bytů tam zemřel jeden člověk, další dva byli popáleni. Kvůli požáru muselo být evakuováno zhruba 50 osob. Příčina...

000123-2000870339/0800

Finanční pomoc potřebným

„Sousedé a známí těch, kdo byli bezprostředně dotčeni, dokonce přespávají v půjčených bytech s těmi seniory, kteří přišli o byt, aby pokud by v noci senioři byli v cizím prostředí zmatení, aby pomohli a zabránili jejich zoufalství a nenechali je na pospas depresi,“ popisuje Čižinský.

Lidem, které postihl výbuch v bytovém domě v Holešovicích, může pomoci kdoliv. Na transparentním účtu se postupně zvyšuje částka, která pomůže potřebným.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Facebook Jan Čižinský

Štítky výbuch, Holešovice, pomoc, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.