úterý 4. srpna 2020 Dominik

Praha 8 bude odpouštět nájem podnikatelům. Pomůže asi čtyřem stovkám nájemců

Podnikatelé a živnostníci v prostorách, které spravuje Praha 8, mohou počítat se slevou na nájemném ve výši 30 až 50  procent. Jde přibližně o 400 nájemců, na které dopadly v různé míře opatření spojená s koronavirem. Slevy se vztahují k období duben až červen letošního roku.

Návrh se týká zhruba čtyř stovek prostor

Návrh schválilo červencové zastupitelstvo městské části Praha 8. „Polovina nájemného bude odpuštěna nájemcům, kteří od dubna do června nemohli své provozy vůbec otevřít,“ uvedl tiskový mluvčí Prahy 8 Martin Šalek a dodal, že sleva 30 procent na nájemném pak platí pro všechny podnikatele, jejichž činnost byla bezpečnostními opatřeními dotčena částečně.

„Návrh se týká zhruba čtyř stovek prostor, které naše městská část pronajímá. Chceme tímto krokem pomoci většině podnikatelů a živnostníků, na které dopadla tíživě omezení spojená s koronavirem. Činíme tak aktivně a bez dodatečných podmínek. Uvědomujeme si, jaký mají obchody, kavárny a služby význam pro nabídku a kvalitu života v naší městské části,“ vysvětluje radní Tomáš Slabihoudek.

Podnikatelé oceňují rychlost a konkrétní podobu podpory

Nájemci, mezi kterými proběhl průzkum, se shodují, že tento vstřícný krok většině z nich pomůže překlenout složité období. Oceňují rychlost a konkrétní podobu podpory. Stejně jako připravený proces, jak o úlevu na nájemném žádat.

„S množstvím nájemců jednáme individuálně. Budeme jim oporou pro vyjednávání i pro další formy podpory na úrovni státu a jeho úřadů. V případě majetku spravovaném naší městskou části budeme situaci nadále sledovat a pomáhat, kde je potřeba,“ doplňuje radní Tomáš Hřebík, podle nějž je hezkou ukázkou vstřícného přístupu městské části kupříkladu nedávno otevřený dobročinný Hvězdný bazar, který získal za výhodných podmínek krásný prostor na rohu Sokolovské a Urxovy ulice.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto VitVit / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Štítky nájem, podnikatelé, Praha 8

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.