pátek 23. dubna 2021 Vojtěch

FOTO: Výstaviště prošlo rekonstrukcí. Nabízí veřejné griloviště i největší parkourové hřiště v ČR

Během posledních dvou let prochází Výstaviště Praha zásadní rekonstrukcí a rozsáhlý areál v centru hlavního města znovu ožívá. Návštěvníci areálu si budou moci užít nový gastro pavilon, veřejné grily, sportoviště, revitalizovanou zeleň i veřejné plochy.

Dřívější dokončení díky nepřítomnosti návštěvníky

„V době současné krize si všichni ještě více uvědomujeme, jak moc Pražané potřebují místa k odpočinku – areály jako Výstaviště, kde mohou pobýt na čerstvém vzduchu a načerpat síly. Očekáváme také, že v Praze letos přivítáme řadu tuzemských turistů, kteří budou vyhledávat i jiná místa než Karlův most a orloj. Proto jsem rád, že se Výstaviště neustále proměňuje k lepšímu,“ uvedl pražský náměstek pro finance a rozpočet Pavel Vyhnánek, který dodal, že v investicích do Výstaviště hlavní město nechce polevit, protože je vnímá jako jeden z nejlepších nástrojů na podporu ekonomiky v době krize způsobené koronavirem.

Vzhledem k tomu, že v posledních týdnech nebyli v areálu kvůli mimořádné situaci přítomni návštěvníci, se podařilo v předstihu dokončit řadu revitalizačních a rekonstrukčních prací na veřejných prostranstvích, chodnících a zeleni, které začaly už loni.

Nový gastro pavilon i veřejné griloviště

Areál se stal multifunkční plochou, která nabízí široké možnosti trávení volného času. „Ještě nás čeká spousta práce. V horizontu týdnů začneme rekonstruovat bývalou restauraci Bohemia a pro letošní rok jsou rovněž naplánováno zahájení rekonstrukce Křižíkových pavilonů nebo divadla Spirála. Zároveň budou pokračovat úpravy venkovních ploch včetně nového mobiliáře a osvětlení. Těší nás, že pro vedení města je obnova areálu Výstaviště Praha jednou z priorit,“ nastiňuje další plány předseda představenstva Výstaviště Praha Tomáš Hübl.

U nově zbudované brány do Stromovky byl v tomto týdnu otevřen nový gastro pavilon. Od příštího týdne bude možné využívat i veřejné griloviště, na které se bude moci veřejnost rezervovat online. „Nový gastro pavilon byl jedním ze zásadních projektů, kterými chceme zatraktivnit nově revitalizovanou spodní část areálu, a nabídnout nejen sportovní vyžití, ale také možnost trávení volného času s přáteli či rodinou. Současně k nám chceme přilákat i návštěvníky Stromovky,“ dodává Tomáš Hübl.

Největší parkourové hřiště v České republice i obří pískoviště

Investice do areálu v roce 2019 přesáhly 130 milionů korun, z toho revitalizace venkovní plochy ve spodní části areálu, která zahrnovala obnovu travnatých ploch, výstavbu hřišť, herních prvků a nového gastro pavilonu, dosáhla výše 53,8 mil. Kč. Doplněno bylo chybějící propojení se Stromovkou, opravy se dočkalo i více než 2 000 m komunikací a chodníků včetně revitalizace 12 000 m2 travnatých ploch.

Za první čtyři měsíce letošního roku se do revitalizace spodní části areálu investovalo dalších 11 milionů korun. K loni otevřené boulderové stěně, dětskému lanovému hřišti, fitness a workout zóně již od příštího týdne přibude největší parkourové hřiště v České republice, do konce května se také otevře obří pískoviště pro nejmenší. K občerstvení mohou návštěvníci Výstaviště využít bistro Artyčok, restauraci Pražan a také již zmiňovaný gastro pavilon s novým Bistrem NO. 2, kde bude mimo jiné možné zapůjčit si piknikové koše a rovněž zakoupit suroviny pro grilování na veřejných elektrických grilech.

Ohodnoť článek

Foto MHMP

Štítky Výstaviště, Holešovice, veřejnost, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.