VIDEO: V domě po mrtvé majitelce objevili týrané kočky. Některé trápení nepřežily

Autoři | Foto Útulek pro opuštěná zvířata Městské policie hl. m. Prahy

Pracovníkům odchytové služby útulku městské policie se v jednom pražských domů naskytl děsivý pohled. V příšerných podmínkách tam živořily kočky, které tam objevili po smrti majitelky. Některé zemřely, pět se podařilo zachránit.

„Špína, neuvěřitelný zápach a bohužel také několik kočiček, pro které už bylo pozdě. To vše čekalo na pracovníky naší odchytové služby, kteří byli vysláni zajistit zvířata po zemřelé majitelce,“ popsali zástupci dolnoměcholupského útulku pro opuštěná zvířata.

Prohledali celý dům, který byl v hrozném stavu. Vybydlený, špinavý, všude spousta harampádí. A v tomto prostoru se jim podařilo najít ještě pět živých koček.

„Kočičky byly tak podvyživené, že stravovaly samy sebe, trpěly mnoha nemocemi a na ten kousíček sil, co zbyl, se vrhla hejna krvelačných blech. Vypadalo to velmi, velmi bledě,“ uvedli.

Veterináři se o ně ale dobře postarali, dali jim kapačky, léky, provedli testy, a kočky jsou z nejhoršího venku.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky městská policie, kočky, útulek, týrání, záchrana

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.