Do Prahy dorazil první sníh. Dlouho ale nevydrží

Autoři | Foto čtenáři Drbny

Předpověď meteorologů se naplnila a do hlavního města dnes večer dorazil první letošní sníh. Zároveň ale varují před náledím a zmrazky, které mrazivé počasí může přinést. Na sobotu pak meteorologové předpovídají občasné sněžení nebo déšť se sněhem a teploty kolem mínus dvou až nuly.

Sněžit má podle odborníků Českého hydrometeorologického ústavu přes noc a napadnout mohou až dva centimetry sněhu. Teploty pak mohou klesnout až na mínus tři.

V rámci toho na webu varují před tvorbou náledí a zmrazek, které mohou být nebezpečné pro chodce i řidiče. Výstraha platí do sobotních desíti dopoledne.

Na sobotu pak předpovídají občasné sněžení nebo déšť se sněhem a teploty kolem mínus dvou až nuly. V neděli se pak teploty dostanou k šesti stupňům a čekají se občasné deště.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.

Štítky počasí, sníh, varování, meteorologové, Praha, Český hydrometeorologický ústav

Komentáře

Přihlášení uživatele

 Přihlásit se přes Apple
Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.