Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V Praze schází bezmála tisíc policistů

PR článek

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy přijímá do svých řad nové policisty. Zajímá vás, na jakých odděleních jsou volná místa a jaké jsou podmínky přijetí k Policii České republiky? Vše se dozvíte v rozhovoru s vedoucí náboru KŘP hl. m. Prahy Ivou Vránovou.

Kolik aktuálně v Praze chybí policistů a na jakých odděleních?
V současné chvíli hledáme na Krajském ředitelství policie hl. m. Prahy bezmála tisíc nových policistů. Největší podstav, tedy nejvíce volných míst je na Odboru dopravní policie a to konkrétně na oddělení řízení silničního provozu, na dálničním oddělení a oddělení dopravních nehod. Dále hledáme policisty na místní oddělení, pohotovostně eskortní oddělení a na oddělení hlídkové služby.

Jaké jsou podmínky přijetí do služebního poměru?
Každý uchazeč musí splnit několik základních podmínek. Musí být občanem ČR, starší osmnácti let, bezúhonný, způsobilý k právním úkonům, dále fyzicky, osobnostně a zdravotně způsobilý. Poslední podmínkou je, že nesmí být členem politické strany nebo politického hnutí.

Jaké benefity pro nové uchazeče nabízíte?
V Praze aktuálně nabízíme při přijetí do služebního poměru náborový příspěvek 150 000 korun, 6 týdnů dovolené, bezplatné ubytování pro mimopražské na 20 let zdarma, náhrady cestovních výdajů, příspěvek na stravování, bezúročné půjčky, příspěvek na kulturu a sport, bezplatné jazykové vzdělání a další.

Kdo má nyní největší zájem o práci u policie?
Za poslední rok jsme zaznamenali největší zájem ze strany čerstvých absolventů středních a vysokých škol. I přestože si každý myslí, že se nám hlásí převážně studenti ze škol s bezpečnostně právním zaměřením, tak to není úplně pravda. V poslední době jsme zaznamenali skutečně velký zájem absolventů ze zcela jiných oborů a jejich úspěšnost u přijímacího řízení je vysoká.

Kde zájemce o práci u pražské policie může získat více informací? Na koho se může obrátit?
Uchazeči mají několik možností a mohou si sami vybrat způsob, který jim nejvíce vyhovuje. První možnost je poslat stručný email, kde projeví zájem o práci u policie a odešlou ho na krpa.nabor@pcr.cz. Obratem se jim ozve personalistka, která s nimi probere veškeré další nutné náležitosti a zašle jim formuláře k přijetí. Nabídne možnost online schůzky či osobní schůzky na jednom z náborových pracovišť. Druhý způsob je zavolat na telefonní číslo personálního oddělení 703 823 840, kde se opět dozvíte veškeré informace. Třetí způsob je navštívit jedno ze dvou náborových pracovišť v Praze 4 – Kongresová 1666, nebo v ulici Sokolovská 623/251 v Praze 9.

Proč by se lidé měli hlásit právě k pražské policii?
Pražská policie je zcela specifická, činnosti policistů jsou tu velmi různorodé a každý si dnes může vybrat právě tu práci, která jeho nejvíce baví. Díky flexibilitě pracovní doby v  Praze pracuje mnoho policistů i z těch nejvzdálenějších krajů v republice. Policie jako taková samozřejmě nabízí jistotu a stálost zaměstnání, která je v dnešní složité době velmi důležitá.

Chceš i ty pomáhat lidem a zachraňovat životy? Přidej se k policistům z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy.

Podmínky pro přijetí do služebního poměru:

 • občan České republiky
 • starší 18 let
 • bezúhonný
 • fyzicky, osobnostně a zdravotně způsobilý

Benefity:

 • náborový příspěvek 150 000,- Kč
 • 6 týdnů dovolené
 • ozdravné pobyty a lázně
 • bezúročné půjčky
 • odchodné a výsluhový příspěvek
 • příspěvek na stravu
 • volný vstup do moderně vybavených posiloven
 • 20 let ubytovna zdarma

Nábor nových uchazečů o práci na Krajském ředitelství policie hl. m. Prahy: 703 823 840, krpa.nabor@pcr.cz.

Ohodnoť článek

Štítky Praha, policie, Policie České republiky, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.