pondělí 23. května 2022 Vladimír

Táhněte, kolaboranti! Příznivci Ukrajiny přehlušili setkání sympatizantů Putinova režimu

Dnes odpoledne dorazilo několik příznivců Putinova režimu na ohlášené shromáždění před ruským velvyslanectvím v pražské Korunovační ulici. Setkání příznivců politiky Ruska narušily desítky lidí s ukrajinskými vlajkami a protiválečnými hesly. Na setkání obou skupin dohlíželi také policisté, kteří na místě odkláněli dopravu a jednoho člověka zadrželi.

Podporovatelé Ruska pustili ruskou hymnu

Podporovatelé Putinova režimu na místě pustili ruskou hymnu a poté chtěli diskutovat se skupinou podporovatelů Ukrajiny. Skupina s modro-žlutými vlajkami však byla mnohem početnější a postupně sympatizanty Ruska zcela přehlušila.

Autobusy mezi Prahou a Ukrajinou jsou plné. Kolony na hranicích jsou na desítky hodin

Kolony na polsko-ukrajinských hranicích jsou až na desítky hodin. Autobusy jezdící mezi Prahou a Ukrajinou jsou v současné době plné, dnes by se měly na linky z Česka na Ukrajinu vrátit některé zrušené spoje. Některé linky změnily kvůli kolonám...

„Putin neprojde, Kyjev žije“

Skupina lidí, kteří fandí Putinově režimu, byli na místě častováni pokřiky jako „táhněte, kolaboranti“, „hanba“ nebo „Putin neprojde, Kyjev žije“. Podporovatelé Ukrajiny skandovali také protifašistické pokřiky a na místo dorazil i ukrajinský dělník z nedaleké stavby, který pověděl, že v Česku žije dvanáct let, nechce válku a nadával na Putina.

Konflikty zůstávaly většinou ve slovní rovině, ale přesto měla na místě práci také policie, která od sebe musela oba tábory rozdělit. Desítky těžkooděnců se do akce zapojily v okamžiku, kdy hrozila strkanice mezi příznivci Ukrajiny a posádkami vozů s odpůrci očkování, kteří opakovaně projížděli kolem.

On-line: Invaze Ruska na Ukrajině

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Dmitrij Malyšev

Štítky Ukrajina, Rusko, demonstrace, diplomacie, boje, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jiří Beránek

Pakáž pochytat a štandopede vyexpedovat do milovaného Ruska bez možnosti návratu. Kdo chce kam pomožme mu tam.

pondělí, 11. dubna 2022, 22:35

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.