středa 27. května 2020 Valdemar

Kde vzal bývalý ministr Kremlík miliony na dům na Smíchově? Půjčil jsem si od rodičů, hájí se

Financování nového domu Vladimíra Kremlíka (ANO) na pražském Strahově budí čím dál více pochybností. Exministr dopravy si podle svého vyjádření půjčil na byt za 14 milionů korun kromě hypotečního úvěru také od rodičů. Ti mu podle jeho tvrzení dali 8,59 milionu korun. Podle Kremlíka jsou to peníze, které vydělal jako advokát a posílal je rodičům. Podle Deníku N přitom Věra Kremlíková pracovala jako knihovnice a její muž Vladimír v továrně.

„Dotaz na moje majetkove poměry je zcela legitimní. Jsem dlužníkem ve vztahu k rodičům. Nejsem v této zemi určitě jediný kdo dluží bance a zároveň rodičům. Celkově jsem v průběhu života pořizoval tři byty, všechny v Praze. Údaje o podmínkách pořízení a jejich financování jsou zapsány v katastru nemovitostí. To lze vše ověřit ve sbírce listin Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu. V případech, kdy byla poskytnuta hypotéka, jsem prošel schvalovacím procesem banky, tak jako každý jiný žadatel, včetně prokazování vlastních zdrojů,“ shrnul na svém facebookovém profilu Kremlík.

Boj s Airbnb na pražský způsob. Náměstek Hlubuček pronajímá svůj byt turistům

Zatímco vedení hlavního města se ve svých vyjádřeních chlubí tím, jak bojuje s Airbnb a podobnými platformami, náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN) pronajímá jeden ze svých bytů v centru Prahy právě přes tyto aplikace. Upozornil na...

Ministr dopravy Vladimír Kremlík ve své pozici skončil v lednu. Ministrem dopravy vydržel jen tři čtvrtě roku. Jeho odvolání navrhl premiér Andrej Babiš (ANO), Kremlík podle něj manažersky nezvládl kritizovanou zakázku na informační systém pro elektronické dálniční známky. Vedením resortu Babiš pověřil vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO).

Ministrem dopravy samostatné České republiky bylo dosud 18 politiků.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto facebook.com

Štítky Kremlik, Babiš, financování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.