neděle 16. května 2021 Přemysl

NIC je minulost, chystá se festival NĚCO 2020. Poslední zářijový týden bude v Praze patřit kultuře

Poslední zářijový týden bude v Praze patřit kultuře. Divadla, kina, galerie či kluby chystají speciální program pro projekt NĚCO 2020, který navazuje na akci NIC, která fungovala jako podpora divadel, koncertních síní, klubů a umělců.

NĚCO místo NIC

Festival kultury NĚCO 2020 organizuje radní Hana Třeštíková ve spolupráci s kulturním portálem GoOut.cz. „V dubnu jsme společně s GoOut prodávali vstupenky na neexistující představení, abychom pomohli udržet kulturu při životě. A protože doba, kdy se v kultuře nedělo takřka NIC, už je, doufejme, za námi, poslední zářijový víkend zažije Praha NĚCO. Jako poděkování příznivcům a fanouškům připravují kulturní organizace po celé Praze speciální akce a doprovodné programy. Bude to taková oslava návratu kultury k životu a já se těším, že brzy budou zase divadla a kluby plné fanoušků,“ řekla radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková.

NĚCO 2020 Uskuteční od 26. do 28. září 2020 a zapojit se může jakákoli kulturní organizace nebo subjekt. Podmínkou je nabídnout divákům netradičně pojatý program nebo exkluzivní zážitek. Speciální programy jsou plně v režii institucí, stejně tak i stanovení ceny vstupenek.

Jak podpořit umělce v těžké době? Koupí vstupenky na NIC

I v této nelehké době pro umělce může široká veřejnost podpořit jejich tvorbu nákupem vstupenky na NIC. Radní pro kulturu hlavního města Prahy Hana Třeštíková a online kulturní přehled GoOut první dubnový den spustili celorepublikový projekt na...

Procházka pro nezadané i taneční setkání

Diváci se mohou těšit třeba na speciální tematickou procházku pro nezadané, inspirovanou pražskými stopami postav z divadelních her, besedy s herci a tvůrci divadelních představení, nebo se zúčastnit prožitkového tanečního setkání.

„Úspěch akce NIC 2020 nás definitivně přesvědčil o tom, že česká kulturní scéna v době krize umí táhnout za jeden provaz. Jsme nesmírně rádi, že GoOut v této společnosti hraje významnou roli, a chceme se i nadále snažit o to, abychom vedle prodeje vstupenek poskytovali komplexní servis pro každého, kdo miluje kulturu stejně jako my. Náš primární cíl je jednoduchý: Přispívat k tomu, aby lidé chodili ven. Proto považujeme NĚCO 2020 za ohromnou příležitost - jako poděkování všem, kteří na jaře pomáhali zabránit nejhoršímu; jako možnost konečně "naplno" odpálit novou klubovou a divadelní sezonu; jako šanci propojit co nejvíc pořadatelů a fanoušků a postarat se o to, aby závěr letošního roku proběhl v mnohem pozitivnějším duchu než jeho začátek," uvedl obchodní ředitel GoOut Lukáš Jandač.

Přihlásit se mohou jakékoliv subjekty

Benefiční akce s názvem NIC 2020, která proběhla v dubnu na podporu kulturních institucí nebo uskupení, měla u fanoušků pozitivní ohlas. I když byla původně zamýšlená jako pomoc pražské kultuře, hranice města brzy překonala. Celkem se zapojilo 180 subjektů z 22 měst a podařilo se vybrat přes 3 miliony korun.

NĚCO 2020 je volným pokračováním dubnové sbírkové akce, tentokrát už s reálným programem. Přihlásit se mohou opět jakékoli subjekty z celé České republiky prostřednictvím portálu GoOut.

Ohodnoť článek

Foto Facebook "Střecha Lucerny"

Štítky kultura, koncerty, festival, NĚCO 2020, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.