úterý 29. září 2020 Michal

Jak podpořit umělce v těžké době? Koupí vstupenky na NIC

I v této nelehké době pro umělce může široká veřejnost podpořit jejich tvorbu nákupem vstupenky na NIC. Radní pro kulturu hlavního města Prahy Hana Třeštíková a online kulturní přehled GoOut první dubnový den spustili celorepublikový projekt na podporu divadel, koncertních síní, klubů a obecně umělců.

„Pokud své umělce neudržíme nad vodou, oblíbená divadla či kluby mohou přestat existovat. A protože si my Češi rádi hrajeme, napadlo mně, že nebudeme dělat obyčejnou sbírku. Nabídneme vstupenky na NIC. Nápad přišel hned po nedávném projevu prezidenta Miloše Zemana, ve kterém tak nespravedlivě české umělce kritizoval. Chci mu ukázat, že za svými umělci stojíme. Oni nyní pomáhají, jak to jen jde, my pomůžeme jim,“ shrnula Hana Třeštíková.

Nákup takových vstupenek probíhá úplně stejně, jako v případě běžné kulturní akce. V rezervačního systému si každý zákazník může koupit vstupenku do virtuálního sálu na neexistující akci podle vlastního výběru. Do první řady na exkluzivní VIP místo za 5 tisíc korun nebo na galerii za 20 korun. Čím lepší místo, tím vyšší částkou svým umělcům návštěvník pomůže.

 V nabídce jsou za první dny desítky kulturních institucí a do 1. května, kdy NIC proběhne, přibydou další. Mohou se pořadatelům sami přihlásit, zároveň je budou pořadatelé aktivně oslovovat. „Akce sice vznikla v Praze, ale je celorepubliková. Jsme rádi, že už v tuto chvíli máme v systému například brněnské Sono Centrum nebo Cabaret des Peches. Na konci akce každá kulturní instituce dostane peníze za prodané vstupenky,“ okomentoval Lukáš Jandač, obchodní ředitel GoOut.

Pořadatelé zároveň dodávají, že akce je určena primárně pro kulturní instituce, které jsou soukromé a většinu příjmů získávají ze vstupného.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky Praha, GoOut, nic, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.