pondělí 4. července 2022 Prokop

Kvůli silnému větru omezilo letiště v Praze provoz

, aktualizováno 20. května 2022, 22:07

Večerní silný vítr zkomplikoval práci letiště v Ruzyni. Kvůli bezpečnosti zaměstnanců i cestujících pozastavilo provoz na ploše. Pražští hasiči mezitím ve městě za tři čtvrtě hodiny v souvislosti s počasím evidovali na čtyřicet případů.

„Podle standardních postupů musíme kvůli bezpečnosti zaměstnanců i cestujících pozastavit činnosti na ploše. Cestující tak mohou čekat na nástup i výstup z letadla, následně pak na svá zavazadla. Předpoklad obnovení provozu je 22:10,“ uvedli zástupci letiště o půl desáté večer na Twitteru. Tři lety museli dispečeři odklonit na jiná letiště.

Pražským hasičům práce přibývala postupně. Dvacet minut po deváté oznámili deset případů, jednalo se o uvolněné plechy a popadané stromy včetně toho, který v Chotkově ulici spadl na tramvajové vedení. O čtrnáct minut později už to bylo třicet, o další čtyři čtyřicet.

Do 21:45 hodin evidujeme v souvislosti s bouřkou čtyři desítky případů. Podle radaru Českého hydrometeorologického ústavu se bouřky přesouvají na východ. Teď evidujeme nejvíce událostí v severovýchodní části Prahy. Do hodiny očekáváme, že silné bouřky ustanou,“ napsal na Twitteru mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, Martin Kavka, Eva Hradilová

Štítky hasiči, letiště, bouřka, počasí, vítr

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.