čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

P+R parkoviště na Černém Mostě bude stát 50 korun za den, v Hostivaři bude zdarma

Padesát korun za den bude stát parkování na záchytném P+R parkovišti na Černém Mostě. Naopak na P+R parkovišti v Hostivaři lidé budou moct zaparkovat zdarma. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Hlavní město má dlouhodobě potíže s počtem míst na záchytných parkovištích. Od srpna vedení města stání na P+R zdražilo.

Parkoviště pro 880 aut

Na Černém Mostě bude mít parkoviště 880 míst a v současné době je podle dokumentu krátce před kolaudací. Dům má vyjít na zhruba půl miliardy korun. V Hostivaři bude parkoviště v Dolnoměcholupské ulici nedaleko železniční stanice Praha-Hostivař na ploše o délce 300 metrů a šířce 15 metrů. Ze 78 stání budou čtyři určena pro držitele průkazu ZTP.

Cena parkovného byla nastaveno podle magistrátního systému rozdělení parkovišť do zón, a to podle vzdálenosti od centra města a dle dostupnosti veřejné dopravy. P+R Černý Most tak bylo zařazen do zóny označené dvojkou a parkoviště v Hostivaři do nuly. Řidiči v Hostivaři budou moci stát maximálně 12 hodin.

Na území Prahy je asi dvacítka záchytných parkovišť a provozuje je městská firma Technická správa komunikací (TSK). Vedení města od srpna 2021 zvedlo cenu stání na většině záchytných parkovišť. Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylých sedm, která nejsou hlídaná, jsou na 12 hodin zdarma. Dosud řidiči na všech parkovištích kromě jednoho za den zaplatili 20 korun.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto praha.eu

Štítky ČR, správa, automobilová, parkování, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.