neděle 20. září 2020 Oleg

Další dopravní omezení. Na Jiráskově mostě začne v pondělí oprava

Dopravu v centru Prahy zkomplikuje další omezení. Na pražském Jiráskově mostě začne v pondělí oprava zábradlí a chodníků. Stavební práce potrvají do 15. října. Provoz v obou směrech bude zachován. I tak se musí řidiči připravit na omezení.

„Pouze v místě probíhajících prací bude omezen jízdní pruh v délce opravy,“ dodala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Technická správa očistí a opraví mostní zábradlí. Poškozené takzvané závěry, tedy pohyblivé spáry na mostě, budou po jednotlivých panelech vyměněny a nahrazeny novými, které budou osazeny do zabetonovaného ocelového lůžka.

Jiráskův most je sedmý most přes Vltavu směrem po proudu řeky v Praze spojující z Jiráskova náměstí pravobřežní pražské Nové Město a levobřežní čtvrť Smíchov. Jeho stavba byla započata v roce 1929 podle projektu architekta Vlastislava Hofmana a Františka Mencla. Jako materiál byl použit železobeton, pět návodních pilířů širokých 4,6 metru je obloženo žulovými kvádry. Most je 310,6 metrů dlouhý a 21 metrů široký.

Foto Praha 2 / Milan Polák

Štítky ČR, silnice, stavby, most, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.