sobota 11. července 2020 Olga

Vychovatelky, které vedly děti ze školky přes přejezd se sklopenými závorami, dostaly pokutu

Tři vychovatelky, které v únoru převáděly skupinu dětí přes železniční přejezd v Řeporyjích i přes zapnutou výstražnou signalizaci, dostaly od pražského magistrátu pokutu. Novinkám to dnes řekl mluvčí Prahy Vít Hofman. Výši pokuty nelze zveřejnit, ale její maximální výše je podle zákona 2500 korun.

Policisté už v únoru konstatovali, že ženy nespáchaly trestný čin. Případ předali úředníkům magistrátu kvůli podezření ze spáchání přestupku v dopravě.

„Doufám, že dostanou podmínku“

Nenaplnila se tak přání starosty Řeporyjí Pavla Novotného, který na případ upozornil. „Doufám, že dostanou podmínku a lidi si na ně budou ukazovat. Přeju jim mediální lynč a za tu chybu, kterou udělaly, strašně zaplatí. Nejhorší zločin je, že ty děti si teď můžou myslet, že když je paní učitelky převedou přes blikající přejezd, že je to v pořádku. Sám mám dvě malý děti a pak vidím tohle. Jsem z toho v šoku jako rodič," uvedl už dříve pro Pražskou Drbnu Pavel Novotný.

VIDEO: Hazard se životy malých dětí. Učitelky s dětmi ze školky přebíhaly přejezd se sklopenými závorami

Policisté se zabývají případem, kdy ženy převádí skupinu dětí přes železniční přejezd v Řeporyjích, zatímco jsou spuštěné závory a na signalizačních zařízeních blikají červená výstražná světla. Vlak místem projel krátce před tím, než skupina...

Autoři | Foto Facebook Pavel Novotný Oficiální

Štítky železnice, děti, přejezd, pokuta, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.