čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Jak bude vypadat okolí stanice metra Palmovka? Město a dopravní podnik podepíší dohodu

Pražský magistrát uzavře s dopravním podnikem memorandum o budoucím rozvoji Palmovky. Dokument má zajistit spolupráci při rozhodování o budoucnosti okolí stejnojmenné stanice metra B. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Pozemky na Palmovce patří jak hlavnímu městu, tak dopravnímu podniku. Palmovka patří mezi takzvaná významná rozvojová centra a dlouhé roky je ve špatném stavu. V budoucnu by zde měla vzniknout nová zástavba.

„Jedná se o jeden z posledních větších pozemkových celků strategicky umístěných v hlavním městě Praze, kde je hlavní město vlastníkem pozemků případně je ovládající osobou v DPP," píše se v dokumentu. Spolupráce má podle dokumentu zajistit koordinovaný postup zejména v právních, projekčních, ekonomických a územně plánovacích krocích.

Zastupitelé neschválili studii rozvoje Palmovky. Nikdo neví, co bude s rozestavěným Centrem Palmovka

Zastupitelé Prahy 8 včera neschválili zadání studie budoucího rozvoje Palmovky. Opozice požadovala, aby bylo zadání projednáno na komisi pro dopravu městské části. Přestože byl materiál na program jednání zařazen, na návrh opozice jej pak z již...

V západní části území stojí nedokončené Centrum Palmovka, kde měla mít radnice nové sídlo. Jeho stavbu schválila Praha 8 v roce 2010, dosud však nebylo, mimo jiné kvůli sporům se stavebníky, dokončeno. Co bude s torzem budovy, zatím není jasné.

Jak bude v budoucnu spolupráce vypadat, by mělo být rozhodnuto dokonce letošního roku. Podle schváleného dokumentu je ve hře možnost podpisu mandátní smlouvy, výpůjčka nebo takzvaný společný podnik, který by obě strany založily. Společný podnik plánoval DPP kvůli snazšímu výkupu pozemků za minulého vedení Prahy u stavby metra D, současné vedení od něj ustoupilo.

Autoři | Foto praha8.cz

Štítky architektura, správa, Palmovka, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.