středa 12. května 2021 Pankrác

PŘEHLED: Ceny za pohonné hmoty v Praze opět klesly. Podívejte se, kde jsou paliva nejlevnější

Pohonné hmoty v Praze za uplynulý týden znovu zlevnily. Cena benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o 12 haléřů na průměrných 32,61 koruny za litr. Nafta je levnější v průměru o 16 haléřů, stojí 32,29 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. I přes pokles cen zůstává Praha po Vysočině druhým nejdražším regionem v zemi.

Nejdražší je Praha 7, nejlevnější Praha 2

V hlavním městě stojí benzin nejvíc v Praze 7, kde ho řidiči kupují za 33,26 koruny za litr. Přes 33 korun je průměrná cena benzinu momentálně už jen ve čtvrté městské části. Nafta je nejdražší v Praze 6, litr tam v průměru stojí 32,76 koruny, o čtyři haléře levnější je v Praze 4.

Naopak nejlevněji benzin nabízejí pumpy v Praze 2, v průměru za 32,24 koruny za litr. Diesel stojí nejmíň v desáté městské části, litr tam motoristé natankují v průměru za 32,04 koruny.

Pohonné hmoty zlevňují i ve zbytku republiky

Také na celostátní úrovni ceny pohonných hmot třetí týden po sobě klesly. Průměrná cena benzinu Natural 95 od minulé středy klesla o 22 haléřů na 32,04 koruny za litr. Litr nafty stál průměrně 31,69 koruny, o 26 haléřů méně než před týdnem.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, hospodářství, benzin, ceny, peníze, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.