středa 30. listopadu 2022 Ondřej

Praha 5 opraví Chaplinovo náměstí na Barrandově za 35 milionů

Úpravy Chaplinova náměstí na pražském Barrandově provede pro radnici Prahy 5 za asi 35,9 milionu korun bez DPH firma Gardenline. Radní městské části tento týden rozhodli o výběru dodavatele pro roky připravovaný projekt. Podle místostarosty Prahy 5 Lubomíra Brože (ANO) by radnice chtěla smlouvu s firmou podepsat do konce února, hotovo má být podle smlouvy za 26 týdnů od podpisu.

Osvětlení, pítka i úprava zeleně

Firma, kterou radnice vybrala v tendru, nabídla druhou nejnižší cenu, nabídka společnosti Opreko byla zhruba o pět milionů korun nižší. Nabídka s nižší cenou nicméně podle hodnoticí komise neobsahovala všechny potřebné dokumenty, které firma ani při následném doplnění nedodala. Komise proto rozhodla o vyloučení z tendru, na což firma reagovala zasláním námitek, které rada městské části odmítla.

Městská část nechá na náměstí vyměnit veřejné osvětlení a umístit pítka a závlahový systém využívající dešťovou vodu. Podle studie, kterou si radnice nechala zpracovat, bude součástí projektu i umístění nového mobiliáře a herních prvků, úprava zeleně a údržba a očištění soch, které se na náměstí nacházejí, zejména plastiky Charlieho Chaplina, po kterém je prostranství pojmenováno.

Panelové sídliště na Barrandově

Panelové sídliště bylo na Barrandově postaveno v 80. letech minulého století a žije tam podle odhadů 20 až 30 tisíc lidí. Zástavba navázala na západě na původní filmové ateliéry a vilovou čtvrť. V roce 2003 propojila sídliště s centrem města tramvajová trať, kterou dopravní podnik nyní prodlužuje do Holyně. Následně povede až do Slivence. Na západ od sídliště má v budoucnu vzniknout nová zástavba společnosti Finep obklopená parkem.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Praha 5

Štítky rekonstrukce, opravy, stavby, Chaplinovo náměstí, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.