Počasí dnes24 °C, zítra20 °C
Středa 15. května 2024  |  Svátek má Žofie

Sparta a Bohemka za tři body. Slavia ostravské prokletí nezlomila

Ve 29. kole FORTUNA:LIGY se Spartě a Bohemians podařilo získat plný počet bodů. Slavia si i přes velký tlak z Ostravy odvezla jediný bod za remízu 2:2.

Sparta potvrdila roli favorita

Sparta na domácím hřišti potvrdila roli favorita a porazila Opavu 2:0. Po poločase Letenští vedli díky gólu Libora Kozáka v 11. minutě, který padl po rychlém přechodu od vlastního pokutového území do útoku a kombinaci Adama Karabce s Michalem Trávníkem. Sparta měla převahu i ve durhé půli, hráče v rudých dresech uklidnila akce šestnáctiletého mladíka Karabce, kterou s pomocí Jursovy teče úspěšně zakončil Martin Frýdek.

AC Sparta Praha 2:0 SFC Opava

Branky: 11. Kozák (Trávník), 71. M. Frýdek (Karabec)
Karty:   26. Trávník (SPA), 40. Hancko (SPA), 85. Štetina (SPA) – 44. Žídek (OPA)
AC Sparta Praha: Nita – Vindheim, Štetina, Hancko, Matěj Hanousek – Hložek, Trávník (46. Sáček), Kanga (76. Dočkal), Karabec (76. Mandjeck), Moberg Karlsson (65. M. Frýdek) – Kozák (C) (65. Tetteh).
Náhradníci: Heča – Costa, Mandjeck, Sáček, M. Frýdek, Dočkal, Tetteh.
SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Hnaníček, Žídek (C), Helešic – Mondek (75. Sus), Schaffartzik, Jan Řezníček, Jursa (78. Železník), Dordić (83. Šcudla) – Juřena (83. Texl).
Náhradníci: Lasák – Zapalač, Sus, Hošek, Železník, Texl, Šcudla.
Rozhodčí: Marek – Vodrážka, Batík
Diváci: 300

V Ostravě rozhodl infarktový závěr

V Ostravě se po velkém dramatu zrodila remíza. Už ve 14. minutě šel vršovický tým do vedení, ze standardní situace se trefil Nicolae Stanciu. Jaroslav Svozil však za tři minuty srovnal stav na 1:1, když přetavil roh Potočného v gólovou trefu. Tlak Slavie vyvrcholil v 94. minutě, kdy se trefil Lukáš Masopust. Ani v tomto případě však vedení Slavie netrvalo dlouho. Z rohu za Baník na 2:2 srovnal Patrizio Stronati.

FC Baník Ostrava 2:2 SK Slavia Praha

Branky: 17. Svozil (Potočný), 90+6. Stronati (Fleišman) – 14. Stanciu, 90+4. Masopust (Ševčík)
Karty: 19. Stronati (OVA), 59. Procházka (OVA), 61. Potočný (OVA), 69. Jánoš (OVA), 70. Kaloč (OVA), 80. Jirásek (OVA), 90+1. Fleišman (OVA) – 58. Tecl (SLA), 89. Zima (SLA), 90+2. Júsuf Hilál (SLA)   87. Jirásek (OVA) – 90+5. Tecl (SLA)
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Svozil, Procházka, Stronati (C) – Fillo, Jánoš (69. Kaloč), Jirásek, Potočný (85. Baroš), Holzer – Kuzmanović (69. R. Hrubý, 84. Fleišman), Smola (63. Reiter).
Náhradníci: Budinský – Fleišman, Drozd, R. Hrubý, Kaloč, Baroš, Reiter.
SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal (88. Júsuf Hilál), Kúdela, Zima, Bořil (C) – Ševčík, Traoré (80. Holeš) – Hellebrand (46. Masopust), Stanciu (90+6. Frydrych), Provod – Musa (46. Tecl).
Náhradníci: Kovář – Holeš, Tecl, Takács, Frydrych, Masopust, Júsuf Hilál.
Rozhodčí: Berka – Novák, Váňa

Bohemka těžila z prvního poločasu

Bohemians si ze Slovácka odvezle všechny body díky dvěma brankám z prvního poločasu. Po zbytek utkání si Pražané vedení pohlídali a k jistotě desítky jim stačí jediný bod.

1. FC Slovácko 1:2 Bohemians Praha 1905

Branky: 43. V. Daníček (Zajíc) – 4. Pulkrab (Vodháněl), 15. Květ (Hronek)
Karty:   53. Navrátil (SLO)   13. M. Petržela (SLO)
1. FC Slovácko: Porcal – Juroška (70. Kohút), Mich. Kadlec, V. Daníček (C), Reinberk – M. Petržela, Mareček (59. Divíšek), Havlík, Navrátil (80. P. Dvořák) – Sadílek – Zajíc.
Náhradníci: Nemrava – Polášek, Kohút, Šimko, Divíšek, Kalabiška, P. Dvořák.
Bohemians Praha 1905: Valeš – Bartek, Köstl, Hůlka, Schumacher – Ljovin, Hronek (83. M. Dostál), Jindřišek (C), Květ (71. Nečas), Vodháněl (90+1. Bederka) – Pulkrab (83. Vacek).
Náhradníci: P. Le Giang – Nečas, Mosquera, M. Dostál, Vaníček, Vacek, Bederka.
Rozhodčí: O. Lerch – J. Šimáček, L. Ratajová

Štítky fotbal, sport, Slavia, Sparta, Bohemians, Praha, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, Bohemians 1905, FC Baník Ostrava, 1. česká fotbalová liga, Michal Trávník, Adam Karabec, Martin Frýdek, Patrizio Stronati, SFC Opava