Každoročně se v České republice ztratí více než tisícovka dětí, z nichž naprostou většinu policisté najdou v rozmezí několika hodin či dní. Jedním z případů neúspěšného pátrání po dětech či mladistvých je zmizení Honzíka, který se ztratil 17. ledna 1998 ve věku devíti let nedaleko svého bydliště v Praze 4 - Podolí.
Chlapec šel před svým zmizením navštívit kamaráda, poslední jej viděl známý lékař. Policie vyhlásila pátrání po chlapcovi tři dny po jeho zmizení. Při pátrání byly nasazeny vrtulníky s termovizí, potápěči prohledávali Vltavu, rodičům se ozvali psychotronici i další údajní svědci. Pátrání však nikam nevedlo, nevyslyšena zůstala i nabídka rodičů, kteří necelý měsíc po zmizení slíbili za jeho nalezení milionovou odměnu. Podle policie je nejpravděpodobnější verze, že chlapec utonul ve Vltavě.
Honzíkova matka v roce 2018 požádala o nahlédnutí do pátracího spisu, policie jí to však nepovolila. O rok později se matky zastal Ústavní soud, který ji svým rozhodnutím nahlédnout do spisu umožnil.
Úterý, 13. dubna 2021, 08:00
Zdravotní sestra Marie Fikáčková vstoupila do dějin jako jeden z mnohonásobných vrahů poválečného Československa. Ačkoli se přiznala k nejméně deseti vraždám novorozenců v sušické nemocnici, odsouzena byla za vraždu dvou novorozenců a dvě ublížení...
Pátrání po ztracených osobách končí po 20 letech od jejich zmizení, poté následuje archivace spisového materiálu. Nikdy se nenašel také například chlapec, který zmizel jako osmiletý v roce 1987 či dívka, která se ztratila jako čtrnáctiletá v roce 1997.
Policisté po dětech nyní často pátrají v systému Dítě v ohrožení, což je národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Je mi hrozně když se stane tahle tragédie.Uvědomuji proč jsem na světě a mám si vážit ,toho co mám!!!!