neděle 29. května 2022 Maxim

V Městské poliklinice Praha se lidé budou moct nechat naočkovat jednodávkovou vakcínou

V Městské poliklinice Praha ve Spálené ulici se lidé budou moci od listopadu nechat očkovat jednodávkovou vakcínou Janssen. K dispozici pro ně bude i dvoudávková vakcína od firem BioNTech a Pfizer. Termín očkování si zájemci budou moci zarezervovat, čímž se vyhnou čekání ve frontách. O novinkách v provozu očkovacího místa zřízeného hlavním městem informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Lidé si budou moct svůj termín rezervovat

Poprvé budou zdravotníci v očkovacím místě ve Spálené ulici aplikovat jednorázovou očkovací látku Janssen první listopadový den od 07:30 do 15:20. Následující dny budou k dispozici kromě očkovací látky Janssen i dvoudávkové vakcíny od společností BioNTec a Pfizer. Rezervace termínu očkování je možná prostřednictvím rezervačního systému nebo telefonicky na lince 222 924 260.

V době zvýšené poptávky po očkování by lidé měli mít možnost nechat se pohodlně naočkovat i jednodávkovou vakcínou, je přesvědčený primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti). „Celodenní čekání ve frontách uvnitř nákupních center nebo na nádraží, jak to nabízí vláda, je nedůstojné a jde i proti smyslu bezpečnostních opatření,“ uvedl Hřib.

Zvyšuje se zájem o vakcíny

V Česku se v současnosti znovu zvyšuje zájem o vakcinaci. V úterý zdravotníci aplikovali 32.414 dávek, nejvíc od 27. srpna. Většina z toho byla třetí posilovací dávka.

Fronty na hlaváku a rekordní počet naočkovaných na Chodově. Zájem o vakcínu se zvyšuje

V očkovacím centru na pražském hlavním vlakovém nádraží zdravotníci v posledních dnech naočkují proti nemoci covid-19 zhruba 190 lidí za den, od pondělí rozšíří provozní dobu. Zájemci se v očkovacím místě, které ve vestibulu nádraží provozuje...

Posilující dávku vakcíny nyní podávají zdravotníci i v domovech pro seniory. Pražská sociální pobytová zařízení mohou využít služeb mobilního očkovacího týmu, který vznikl spoluprací pražského magistrátu s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha. Mobilní očkovací tým je opět činný od začátku října, jak uvedla pražská radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě). Zdravotníci mobilního očkovacího týmu zatím podle radní podali vakcínu zhruba 200 zájemcům z řad klientů a zaměstnanců domovů pro seniory.

Praha podle mluvčího magistrátu rovněž pokračuje v kampani k očkování proti covidu-19. Cílí zvláště na mladé Pražany. Proti covidu-19 je podle údajů na datové platformě golemio.cz naočkováno méně než 60 procent Pražanů mladších 39 let. Mladí lidé jsou tak nejméně proočkovanou věkovou skupinou v metropoli.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Městská poliklinika Praha

Štítky ČR, správa, koronavirus, Praha, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.