pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Česko má první tři osoby vyléčené z nákazy novým koronavirem

V Česku byli první tři lidé vyléčeni z nákazy koronavirem. Šlo o pacienty nemocnice v Ústí nad Labem. Jako první na to upozornila Česká televize. Počet osob nakažených novým koronavirem je podle posledních čísel pod hranicí tří set.

„Vyléčení z nemoci COVID-19 musí potvrdit dva negativní testy vzorků během čtyřiadvaceti hodin,“ shrnul tiskový mluvčí ministerstva zdravotnictví David Šíma.

První případ koronaviruv Česku se podařilo prokázat 1. března. Na nákazu koronavirem v Česku zatím nikdo nezemřel, stav dvou pacientů je ale vážný. V obou případech jsou to taxikáři. Mezi dalšími nakaženými jsou už také zdravotníci, policista nebo hasič. Ti a také pracovníci v sociálních službách upozorňují na nedostatek respirátorů a roušek.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po jednání vlády uvedl, že respirátorů bude v nejbližších dnech do ČR dodáno několik stovek tisíc a v pátek dalších 1,4 milionu. Podle Babiše se připravuje také dodávka ochranných pomůcek pro personál v obchodech a perspektivně i pro řidiče hromadné dopravy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, vir, zdravotnictví, nákaza

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.