úterý 26. května 2020 Filip

Od dnešních šesti hodin ráno jsou s výjimkami uzavřeny obchody a restaurace

Vláda rozhodla s účinností od dnešních 06:00 o uzavření obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Sdělil to premiér Andrej Babiš (ANO). Toto nové opatření v boji proti šíření koronaviru má trvat do úterý 24. března 06:00. Se stejnou účinností kabinet zakázal přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, výjimkou je například zaměstnanecké stravování. Od dnešních 06:00 také bude platit zákaz provozu heren a kasin. Vyplývá to z usnesení o dalších opatřeních kvůli nákaze koronavirem, které má vláda na webu.

„Dospěli jsme k závěru, že musíme rozhodnout rychle. To rozhodnutí jsme udělali, aby se nám lidi nenastěhovali do nákupních center. Musíme udělat všechno, abychom zabránili šíření koronaviru," řekl dnes Andrej Babiš s tím, že podobné opatření, jako je nyní v Itálii, chystá také Polsko a Slovensko.

Otevřeny zůstávají fast foody, které vydávají potraviny okénkem. Hotelové restaurace naopak mají zavřeno, ubytovaným ale mohou jídlo roznášet na pokoje. 

Výjimku u zákazu přítomnosti lidí v restauracích tvoří provozovny, které neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb a vězeňských zařízení. 

Výjimka u uzavření obchodů platí dále například pro prodejny výpočetní techniky a spotřební elektroniky, malých domácích zvířat a krmiv a dalších potřeb pro zvířata, brýlí a kontaktních čoček, novin a časopisů či tabákových výrobků.

Na 10 dní bude také zakázána činnost provozoven stravovacích služeb v nákupních centrech s plochou přes 5000 metrů čtverečních. Zákaz provozu heren a kasin v usnesení není omezen konečným termínem 24. března 06:00, jako je tomu u ostatních opatření.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Facebook Palladium

Štítky koronavirus, omezení, obchody, restaurace, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.