neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Ve čtvrtek přibylo 22 nakažených koronavirem. Celkem je jich 116, nejvíce v Praze

V Česku je 116 pacientů s onemocněním COVID-19, které způsobuje nový typ koronaviru. Uvádí to ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Za čtvrtek tak přibylo 22 pacientů. Nejvíce nakažených je v Praze, zasaženy jsou ale všechny kraje. Závažnější jsou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) dva případy onemocnění. Zopakoval, že hygienici se nadále snaží hledat lidi, s nimiž byli infikovaní v kontaktu.

Vláda kvůli ochraně zdraví obyvatel před koronavirem vyhlásila v Česku na 30 dní nouzový stav. Omezení se dotknou cest přes hranice a provozu restaurací, lidem se zavřou krytá sportoviště, kluby i knihovny, zakázány budou akce nad 30 účastníků. Obchody zatím zůstanou otevřené.

Ve čtvrtek bylo zjištěno dalších 22 nakažených

V úterý přibylo v Česku 25 nových případů nákazy koronavirem. Za středu se počet zvýšil o 31 nakažených. „Závažnější případy jsou dva. Pacient v Prostějově trpí pneumonií. A jeden pacient Na Bulovce je na plicní ventilaci na JIP. Starší pacientka v Brně je již ve stabilním stavu," napsal na twitteru ministr. Většina pacientů má podle něj lehčí průběh onemocnění, případně jsou v domácí izolaci. Počty lidí v karanténě ministerstvo zdravotnictví zveřejní v pátek.

Trasování pokračuje

„Stále nevzdáváme trasování, hygienické stanice dělají maximum pro dohledání všech kontaktů," uvedl také Vojtěch. Před novináři večer poukázal na to, že hledání lidí, na které se nákaza mohla od potvrzených pacientů přenést, doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO).

Nepoužívejte přední dveře autobusů, vyzývá Pražská integrovaná doprava. Chrání tím řidiče

Pražská integrovaná doprava uvedla na svém oficiálním twitterovém profilu informace o mimořádnostech v provozu. PID žádá cestující, aby od zítřka na městských autobusových linkách v Praze nepoužívali k nástupu a výstupu přední dveře. Budou tím...

Testuje 18 laboratoří

Ministr na večerní tiskové konferenci připomněl, že testy na koronavirus provádí už 18 ověřených laboratoří. Kontrolují vzorky odebrané zdravotníky, jsou mezi nimi i soukromá zařízení. „Umožňujeme i neindikovaným pacientům nechat se takzvaně odebrat za svoji úplatu," řekl Vojtěch. Vznikne také síť pevných odběrových míst, kam budou posíláni lidé na testy na koronavirus. První čtyři budou podle ministerstva zdravotnictví v Praze.

Vláda vyhlásila nouzový stav. Zakazují se akce nad třicet osob i návštěvy restaurací ve večerních hodinách

Vláda dnes vyhlásila až na třicet dní nouzový stav a tím zesílila bezpečnostní opatření proti nákaze koronavirem. Jedním z opatření je zákaz divadelních, hudebních, kulturních, sportovních, filmových, náboženských, tanečních, uměleckých i...

Autoři | Foto Budějcká Drbna

Štítky nemoc, pacienti, počty, koronavirus, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.