neděle 17. října 2021 Hedvika

Bezpečnostní rada dnes probere, zda kvůli koronaviru omezí konání dalších akcí

Případné omezení dalších akcí nad určitý počet návštěvníků kvůli šíření nového typu koronaviru dnes ráno probere Bezpečnostní rada státu (BRS). Navrhne jej ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Rada se sejde po dvou dnech poté, co v pondělí rozhodla o tom, že se Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě uskuteční od čtvrtka do neděle bez diváků.

BRS v pondělí také rozhodla o zastavení leteckých spojení Česka s Jižní Koreou a pěti letišti v severní Itálii. Zákaz vejde v účinnost ve čtvrtek. Doporučila také omezit návštěvy léčeben dlouhodobě nemocných, domovů seniorů či ústavů sociálních služeb.

V Česku je pět lidí nakaženo koronavirem. Testy byly pozitivní u dalších dvou žen

Laboratorní testy v Česku podle ministra zdravotnictví potvrdily pět případů nákazy novým typem koronaviru. Řekl to dnes ráno novinářům. Dvě ženy, které nově přibyly, byly v kontaktu s dřívějšími případy. Celkem bylo v ČR testováno 236 lidí, na...

Česko má pět potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Zatím poslední je žena z Ekvádoru, která doprovázela Američanku, u níž se nákaza potvrdila už v neděli. Onemocnění u Ekvádorky ukázal až opakovaný test. Celkem bylo v ČR testováno 262 lidí, uvedl v úterý vpodvečer Vojtěch.

Kvůli koronaviru omezují pražské nemocnice návštěvy

Kvůli potenciální možnosti nákazy koronavirem omezují některé pražské nemocnice návštěvy. Zakazují je zejména na odděleních, kde leží starší pacienti, pro které by byla nemoc COVID-19 nejnebezpečnější. Nemocnice to uvedly na svých webech či...

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, vláda, zdraví, bezpečnostní, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.