neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Slavia věnuje dnešní zápas lidem v čínském Wu-chanu, odkud se šíří koronavirus

Fotbalová Slavia věnuje sobotní zápas 22. kola první ligy s Opavou lidem ve Wu-chanu, odkud se šíří nákaza novým typem koronaviru. Pražané před utkáním nastoupí ve speciálních tričkách a čínskému městu vyjádří podporu také vzkazem na banneru.

„Sobotní zápas věnujeme lidem ve Wu-chanu. Odvaha a obětavost lékařů a zdravotníků, kteří za pacienty od začátku epidemie denně nasazují své životy, zaslouží mimořádný respekt a úctu. Brání šíření nákazy a tím nás všechny. Hodně síly všem, jsme s Vámi," uvedl na klubovém webu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Pražský filharmonický sbor zrušil vystoupení v Hongkongu. Důvodem je koronavirus

Pražský filharmonický sbor zrušil po dohodě s pořadateli svá vystoupení v Hongkongu. Mluvčí sboru Monika Havlová dnes řekla, že se sbor dohodl s organizátory na možném odkladu vystoupení z důvodu plánovaných rušení leteckých spojů s Čínou kvůli...

Červenobílí, kteří mají od září 2015 čínské majitele, už koncem ledna spolu se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce vybrali na podporu koronavirem zasažené oblasti z vlastních řad více než pět milionů korun. Za ty pak slávisté nakoupili roušky a respirátory, které odeslali do Číny.

Koronavirus komplikuje dodávky zboží. Jak jsou na tom Albert, Datart nebo Bambule?

Epidemie koronaviru v Číně komplikuje tuzemským prodejcům dodávky zboží. Problémy zaznamenala některá hračkářství, která se navíc obávají ohrožení vánoční sezony. Prodejce elektroniky, síť Datart, dokáže pokrýt poptávku, ale eviduje omezení...

Nový typ koronaviru se začal šířit v provincii Chu-pej, jež je považována za epicentrum současné epidemie. V pevninské Číně podle posledních údajů podlehlo nemoci již 2236 lidí, infikovaných je přes 75 500. Nemoc, proti které zatím není lék, se už objevila i v jiných zemích včetně několika evropských.

Autoři | Foto SK Slavia Praha

Štítky Sport, fotbal, Slavia, zdraví, Čína, koronavirus, Wu-chan

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.