Počasí dnes14 °C, zítra10 °C
Pondělí 4. března 2024  |  Svátek má Stela
Bez reklam

Učitelka z Prahy, která před žáky hájila ruskou agresi na Ukrajině, čelí obžalobě

Státní zástupce obžaloval učitelku základní školy z Prahy 6, podle něj spáchala trestný čin, když před žáky při vyučování obhajovala válečnou agresi Ruska na Ukrajině. Za přečin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia hrozí podle trestního zákoníku půl roku až tři roky vězení.

Při hodině českého jazyka žákům osmé třídy sdělovala svůj výklad současné situace na Ukrajině, respektive v rámci tohoto svého výkladu určeného žákům zpochybňovala a popírala či se snažila ospravedlnit válečné zločiny proti míru, kterých se dopustila Ruská federace do dne 5. dubna 2022 v souvislosti s vyvoláním válečného konfliktu při napadení jiného suverénního státu," popsal mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

„Na základě provedeného dokazovaní bylo v předmětné věci nutné přijmout závěr, že obžalovaná se nedopustila pouze obecných projevů podpory, ale proaktivně předkládala taková tvrzení, kterými válečnou agresi ospravedlňovala ve smyslu toho, že se jedná o ospravedlnitelný nástroj či omluvitelný způsob řešení v té době panující situace," doplnil mluvčí.

Učitelka na základní škole v Praze tvrdila žákům, že se v Kyjevě nic neděje. Už neučí

Učitelka Martina Bednářová v minulém týdnu využila hodinu slohu v 8. třídě na pražské Základní škole Na Dlouhém Lánu k šíření dezinformací týkajících se války na Ukrajině. Její výklad plný lží, které šíří ruská propaganda, si nahráli sami žáci....

Učitelka ze Základní školy Na Dlouhém lánu podle dřívějších informací médií při hodině slohu tvrdila, že v Kyjevě se nic neděje. Když osmáci namítali, že ve zprávách České televize viděli hořící město, řekla jim, že veřejnoprávní televize je zaujatá. V médiích pak vysvětlovala, že si při diskusi s dětmi uvědomila, že mají jen kusé informace, a chtěla, aby se dozvěděly víc. Žáci z hodiny pořídili nahrávku, za což učitelka požadovala potrestání autora. Škola dala češtinářce po incidentu výpověď.

Státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 6 podal obžalobu ve středu. O kauze bude rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 6.

„Z důvodu prevence si dovoluji zopakovat, že byť svoboda projevu představuje jednu ze základních lidských svobod, tak i toto právo má své zákonné mantinely, při jejichž překročení může být dovozena na základě ustanovení trestního zákoníku i trestní odpovědnost konkrétních osob," uzavřel Cimbala.

Hodnocení článku je 28 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Ukrajina, škola, učitelka, výpověď, soud, žaloba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Libor Burian

Je k dispozici ta nahrávka? Ne ? Je ale přednáška Prof John J Mearsheimer university Chicago naYT Matěj Gottwald čtitulky.Generál Hynek Blaško Trampoty EU a článek První výročí vzniku války na Ukrajině. Na Inovace Republiky generál Petr Pelz o návratu do minulého století. Film Už je zase tady'o nesmrtelnosti'té mafie která vede svět od krizí ke krizím a od válek k válkám prostřednictvím bílých koňů, loutek, komediantů, válečných trpaslíků, kudlanek, trubců neschopných něco skutečně dělat pro obyvatele Země kde žijí jak vidíme i u nás. Má fijala na ukr bratrance který musel zmizet z bérna kvůli svým průšvihům ?

Úterý, 2. května 2023, 11:23Odpovědět

Melánie Hiralová

Ano, to je správné, děti se musí učit už od ZŠ oznamovat a udávat vše špatné co je proti názoru vlády. Názory jiné jsou nebezpečné.

Pátek, 28. dubna 2023, 10:15Odpovědět

Učitelka z Prahy, která před žáky hájila ruskou agresi na Ukrajině, čelí obžalobě  |  Vzdělání  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.