čtvrtek 29. září 2022 Michal

Pečovatelka svým rychlým jednáním předešla neštěstí. Praha 11 jí za to předala ocenění

Všímavost a včasná reakce Evy Zichové zachránily více než jeden život. Starosta Prahy 11 a radní pro sociální věci a zdravotnictví jí za její čin udělili ocenění za záchranu života.

Evu zápach plynu nevyděsil, naopak ji vybičoval k rychlé akci

Pečovatelka Eva Zichová při běžné návštěvě klientky ucítila silný zápach plynu. Nic tedy neriskovala a klientce upoutané na invalidní vozík pomohla zabalit pár základních věcí a odvezla ji do bezpečí. Následně hned volala plynaři, který jí řekl, že se do bytu musí vrátit, aby vypnula hlavní uzávěr plynu. Eva Zichová se zpátky vypravila i když hrozilo, že v bytě dojde k výbuchu.

Vzhledem k tomu, že byt klientky se nachází uprostřed domu i chodby, zachránila tedy Eva více než jen život. Stačila chvíle váhání a jedna jiskra a mohlo dojít k velkému neštěstí.

Právě za duchapřítomnost, rychlou reakci a odhodlání se rozhodl starosta Prahy 11 Petr Jirava (za ANO) předat paí Evě ocenění.

V případě zápachu plynu je třeba dodržet několik základních pravidel. Je třeba vypnout všechna plynová zařízení, otevřít okna a dveře, nepoužívat žádná elektronická zařízení, oheň nebo cokoliv, co může hodit jiskru. Bez použití zvonku varujte sousedy a mimo místo nebezpečí volejte nonstop pohotovost 1239. 

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MČ Praha 11

Štítky ocenění, záchrana života, plyn, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tomáš Murňák

Starosta Prahy 11 je Jiří Dohnal ne Jirava.

pondělí, 15. srpna 2022, 18:29

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.