středa 27. května 2020 Valdemar

Konec zanedbané Štvanice. Praha chce z ostrova udělat významné rekreační místo

Rada hlavního města Prahy schválila záměr realizace veřejné zakázky „Využití a rozvoj území ostrova Štvanice“. Od letoška do roku 2022 bude probíhat realizace zakázky. Její cena je 35 milionů korun.

„Předmětem veřejné zakázky bude jednak zpracování podrobné koncepční studie ostrova včetně formulace vazeb do oblastí v okolí ostrova, a dále zpracování komplexního projektového řešení na první etapu úprav lokality. Tedy především dokumentace pro územní rozhodnutí (DUR), dokumentace pro stavební povolení (DSP), prováděcí dokumentace (DPS) a autorských dozorů požadovaných příslušnými právními předpisy a podle v té době platného územního plánu," uvedl mluvčí hlavního města Prahy Vít Hofman.

„Chceme maximálně využít potenciálu Vltavy a jejích nábřeží a ostrovů. Ostrov již dlouho čeká na svou obnovu. Potenciál ostrova jako rekreačního areálu pro okolní čtvrti vzroste také v souvislosti s realizací lávky mezi Holešovicemi a Karlínem,“ uvedl první náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlaváček.

Už v roce 2018 Praha ukončila architektonickou soutěž na lávku mezi Holešovicemi a Karlínem přes Štvanici. Ostrov tak bude lépe přístupný. Pokračuje také rekonstrukce Negrelliho viaduktu.

„Ostrov Štvanice má potenciál stát se významným rekreačním místem v centru města a odlehčit tak přetíženým náplavkám v centru či velkým pražským parkům. Současný zanedbaný stav Štvanice však tomuto potenciálu neodpovídá, a proto to hodláme změnit,“ doplnil Hlubuček.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Jvs [CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

Štítky opravy, revitalizace, turismus, Štvanice, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.