Počasí dnes2 °C, zítra3 °C
Pondělí 30. ledna 2023  |  Svátek má Robin

Pražští radní projednají rekonstrukci fotbalového Ďolíčku nebo Radlickou radiálu

Pražští radní dnes projednají úpravy projektu Radlické radiály nebo záměr rekonstrukce fotbalového stadionu Ďolíček. Na programu je také vypsání soutěží na podobu nezastavěné části Vítězného náměstí a příměstského parku Soutok, tendr na rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad nebo zakázka na úpravy Domu pážat pro účely Muzea paměti XX. století.

Radlická radiála má propojit vnější a vnitřní okruh na jihozápadě metropole a svést dopravu z přetížených silnic. Projekt se v územním řízení setkal s velkým množstvím námitek, takže město začalo pracovat na jeho úpravách, které se týkají zejména řešení křižovatek a počítají například se zakrytím části silnice mezi plánovanými tunely v Jinonicích a Butovicích.

Radní projednají také záměr rekonstrukce fotbalového stadionu Ďolíček, jejíž projekt by měla připravit příspěvková organizace magistrátu Pražská developerská společnost. Na programu je i vypsání architektonické soutěže na podobu takzvaného čtvrtého kvadrantu Vítězného náměstí mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů. Vedení města bude schvalovat vypsání soutěže na podobu příměstského parku Soutok, který by měl vzniknout na soutoku Vltavy a Berounky.

Rada bude rozhodovat i o převzetí projektu rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad od Prahy 3 a o vypsání tendru na firmu, která práce provede. Na programu je také vypsání tendru na úpravy Domu pážat na Hradčanech, kde by v budoucnu mělo sídlit Muzeum paměti XX. století, které město založilo v roce 2019.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Neovisual

Štítky jednání, radní, Ďolíček, Radlická, Praha, rekonstrukce, Radlická radiála, projekt, Muzeum paměti XX. století, náměstí Jiřího z Poděbrad, Pražská developerská společnost, Jinonice, Vltava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.