neděle 9. května 2021 Ctibor

VIDEO: Strážníci kontrolovali bezdomovce. Prevence může vést k záchraně života

Pro lidi, kteří nemají střechu nad hlavou, začalo společně s příchodem teplot pod bodem mrazu velmi nepříjemné období. Strážníci tak opět začali nabízet pomoc těm z nich, kteří o ni stojí. Proto strážníci vysvětlují, že i preventivní kontrola a probuzení hlídkou může vést k záchraně života.

„Hlídky strážníků v noci ze čtvrtka na pátek kontrolovaly v pravidelných intervalech místa, o kterých vědí, že se tam scházejí lidé bez domova. Jedna z nich se zaměřila na okolí Hlavního nádraží a Vrchlického sady. Většina oslovených ale nabídku na nocleh v teple odmítla, v jednom případě musel být muž pro silnou opilost odvezen na záchytku. Byl tak promrzlý, že nebyl schopen sám nastoupit do převozového vozidla a strážníci mu museli pomoci," uvedla mluvčí policejních strážníků Irena Seifertová.

A co dělat, pokud v mrazivém počasí uvidíme někoho ležet, spát nebo netečně sedět na ulici? Je dobré ho oslovit, nebo zavolat na tísňovou linku 156 a strážníci ho zkontrolují.  Pokud však dotyčná osoba není v dobrém zdravotním stavu, je nutné okamžitě kontaktovat záchrannou službu na lince 155.

Ohodnoť článek

Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky bezdomovci, kontrola, mráz, prevence, Praha 1

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.