úterý 19. října 2021 Michaela

Prahou bude jezdit očkovací autobus. Zamíří na náplavku i do Stromovky

Praha dnes na Mariánském náměstí představila pojízdný očkovací autobus. Chce tak přiblížit očkování proti covidu Pražanům, ale i návštěvníkům metropole. Autobus poprvé vyjede v sobotu 31. července a postupně objede hojně navštěvovaná místa hlavního města, na kterých se budou moci lidé včetně dětí od 12 let nechat zaregistrovat a okamžitě očkovat.

Autobus, který pojme až 300 klientů denně, objede od konce července do druhé poloviny září zhruba deset míst po celé Praze. „Lidem, kteří z různých důvodů očkovaní nejsou, nabídneme možnost vakcinace přímo na palubě nebo výběr pozdějšího termínu v kamenném očkovacím místě,“ vysvětlil primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

První zastávkou očkovacího autobusu bude tento víkend v Zoo Praha v Troji, v polovině příštího týdne bude autobus na náplavce u Hořejšího nábřeží. Později se objeví na Olympijském festivalu ve Stromovce, v Botanické zahradě, na Výstavišti Praha nebo na náplavce u Rašínova nábřeží.

V autobuse se bude očkovat vakcínou Comirnaty (BionTech/Pfizer) a jednodávkovou Janssen-Cilag (Johson & Johnson). „Autobus považuji za optimální doplnění jinak skvěle fungujících stacionárních očkovacích míst na území hlavního města Prahy,“ uvedl krajský koordinátor očkování Martin Ježek.

Zájemci o očkování v autobuse se nemusejí registrovat. Aktuální trasa očkovacího autobusu a další informace je zde.

Ohodnoť článek

Foto Ivo Spisar

Štítky očkování, autobus, kampaň, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.