pondělí 14. června 2021 Roland

Opravárna, papírnictví i keramická dílna. Pražská tržnice představí nové služby

V areálu Pražské tržnice se představí noví nájemci. V pondělí to schválili radní. V holešovické tržnici se nově objeví udržitelný start-up Opravárna, obchod a dílna papírnictví Papelote, keramická dílna a optika. Svůj provoz by měly zahájit v nejbližších měsících. V Hale 22 přibydou stánky s hovězím z Šumavy, chorvatské speciality nebo obchod s bio a bezobalovými potravinami. 

Zájemců bylo čtyřicet

Hned čtyřicet zájemců se přihlásilo do výběrového řízení na čtyři volné prostory v areálu Pražské tržnice a tři prodejní místa na tržišti v Hale 22. Nakonec uspěly projekty Opravárna, obchod a dílna papírnictví Papelote, keramická dílna Lukáše Miloty a optika Brýles. Sortiment Haly 22 nově doplní Farma Lažiště s vyzrálým hovězím masem z certifikovaného ekologického chovu, chorvatské speciality z Dalmácie a svou nabídku rozšíří i Petrův bio obchůdek, specializující se na bio a bezobalové potraviny. Nnoví nájemci v součtu zaplatí roční nájem městu přes milion korun.

„Intenzivně připravujeme rekonstrukce hal v Pražské tržnici a zároveň rozšiřujeme nabídku služeb areálu pro Pražany i ve stávajících prostorách. Těším se, že i díky novým nájemcům si do areálu najde cestu více návštěvníků a tržnice zase o něco více ožije,“ uvádí náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu Pavel Vyhnánek (PRAHA SOBĚ).

VIZUALIZACE: Podívejte se, jak bude vypadat tržnice v Holešovicích po rozsáhlé rekonstrukci

Pražská tržnice v Holešovicích projde v příštích 15 letech rekonstrukcí, která bude stát dvě až tři miliardy korun. Areál bude plnit funkci kulturní, obchodní i gastronomickou. Budou zde i kanceláře, supermarket a vznikne vyhlídková věž....

Opravárna, keramika a papírnictví

Další volné prostory v areálu by měly být připravené k pronájmu ve druhé polovině tohoto roku, bude se jednat o komerční plochy v Hale 24 s obchodním parterem orientovaným do hlavního náměstí areálu. Ty budou určené zejména pro obchody nebo showroomy, ale i gastro provozovny. Veškeré informace k volným jednotkám budou dostupné na pražském realitním portálu a na webových stránkách Pražské tržnice

Udržitelný start-up Opravárna, největší opravárenská síť v ČR a zároveň komunitní projekt podporující opravy rozbitých výrobků obsadí na přelomu roku rozlehlý prostor v Hale 13. Web Opravarna.cz propojuje zájemce o opravu čehokoliv nejen se servisy, ale i nadšenými opraváři po celé ČR, celkem jejich síť čítá asi 1800 opravářů. „V Pražské tržnici v Holešovicích se chceme zaměřit mimo jiné na opravy kol, elektrokol a drobnější elektroniku. Zároveň tu zájemci najdou vybavené místo s potřebným zázemím a diagnostickými přístroji, aby si tu své věci mohli opravovat třeba i sami,“ říká zakladatel a šéf start-upu Jan Charvát.

V Hale 13 otevře keramická dílna Lukáše Miloty, která do budoucna nabídne i workshopy a zázemí pro veřejnost. V Hale 18 v těsném sousedství představí svou další pobočku moderní papírnictví Papelote, zřídí tu zázemí pro e-shop i nový koncept tzv. Factory outlet, ve kterém chce široké veřejnosti nabízet cenově dostupnější výrobky, vzorky nebo kusy z řady Papelote na druhou, v níž firma zpracovává odpad vzniklý při výrobě standardních kusů sortimentu. V Hale 29 s výlohou do hlavního korza pak zahájí provoz nová optika s názvem Brýles. 

Proč je lepší věci opravovat než vyhazovat a jak fungují kazítka? Odpovídá zakladatel Opravárny Jan Charvát

Opravárna je projekt, který před téměř šesti lety založil Jan Charvát spolu s kamarády. Projekt motivuje lidi k tomu, aby nevyhazovali staré předměty, ale opravovali je. Tím se podle Jan Charváta předchází lokálnímu znečištění a těžbě nerostných...

Nový provozovatel venkovního baru

Novým provozovatelem foodtruckové zóny a venkovního baru s kulturním programem, který naváže na dosavadní provoz v prostranství mezi Halou 13 a 17, bude kolektiv Permanent beer fest, který stojí mimo jiné za venkovní zahrádkou s širokou nabídkou pivních speciálů v industriálním areálu bývalé Pragovky ve Vysočanech nebo za podnikem na střeše obchodního domu Kotva.

„Čekali jsme velký zájem o výběrové řízení, ale i přesto nás mile překvapily jak množství, tak kvalita a různorodost nabídek.  Potvrzuje se, že areál Pražské tržnice je pro zájemce z řad kreativních odvětví i obchodu nesmírně atraktivní,“ doplňuje kurátor Pražské tržnice Michal Tošovský.

Ohodnoť článek

Foto Pražská tržnice

Štítky obchod, tržnice, Holešovice, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.