středa 25. listopadu 2020 Kateřina

V záchranné stanici pro zvířata v Praze shánějí noviny i krabice pro ježky

Podzim je tady a jako každý rok v tomto období našla i letos svůj přechodný domov v Záchranné stanici hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy spousta malých osiřelých ježků. Aktuálně má záchranná stanice v péči 87 ježčích mláďat, pro která ošetřovatelé shánějí papírové krabice a noviny.

Noviny, krabice či textil můžete do záchranné stanice dovézt kdykoliv od 7:00 do 22:00. Sídlíme v Praze 5 – Jinonicích, ulice Mezi Rolemi.

Kvůli dennímu čištění klecí spotřebují v záchranné stanici velké množství novin, které ježčatům dobře slouží jako podestýlka. Papírové krabice jsou zase výborné domečky, ve kterých se přes den dobře spí. Ošetřovatelé využijí i vhodný textil, který použijí jako podestýlku buď pro velmi malá mláďata, pro která ještě seno není vhodné, nebo pro zvířata zraněná, kterým by se seno lepilo do ran.

„Novin užijeme jakékoli množství. Hodí se nám ideálně noviny savé, tedy ne časopisy a lesklé letáky. Krabic užijeme pouze omezené množství – máme omezené skladovací prostory. Proto prosíme, abyste se předtím, než k nám krabice povezete, podívali na náš profil, jestli jsme už kvůli naplněné kapacitě neukončili jejich sběr,“ píší zástupci stanice na svém facebooku.

Krabice jsou ideální o rozměrech maximálně 40 × 30 × 25 centimetrů, aby se do nich ježci vešli a aby se zároveň krabice vešly do klecí. Textil se hodí jakýkoliv savý, ideálně vyřazená trika, mikiny, ručníky, povlečení, ale ne svetry, kabáty.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy

Štítky zvířata, stanice, noviny, krabice, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.