středa 21. října 2020 Brigita

Z Cholupice do Dolních Břežan otevřeli novou cyklostezku. Měří 1200 metrů

Technická správa komunikací (TSK) dokončila v polovině září 2020 novou cyklostezku Cholupice – Dolní Břežany. Stavební práce trvaly od května tohoto roku, a to v úseku od Dolních Břežan (u altánu) a dále k napojení slepé ulice K Břečkám. Nová cyklostezka byla vybudována jako místní priorita bezmotorové dopravy, která má propojit Cholupice a Dolní Břežany.

Pro cyklisty i na vycházky

Výstavba cyklostezky proběhla v trase původní úvozové cesty. Délka cyklotrasy je zhruba 1200 metrů a šířka od 2,5 do 3 metrů. Asfaltový povrch má usnadnit pohyb kočárků a handicapovaných. Stezku lze využít také jako výletní procházkové místo pro občany obou obcí. V současné době jsou dokončeny dvě části, zbylá třetí (prostřední část) čeká na vyřešení majetkoprávního sporu.

„Podporou aktivní dopravy plníme to, co jsme Pražanům slíbili při schválení Plánu udržitelné mobility v květnu 2019. Dlouhodobá podpora cyklistické a pěší dopravy má pozitivní dopady na životní prostředí v Praze a zdraví místních. Cyklistická infrastruktura je zapotřebí v každém moderním a zdravém městě. Důležité je do příprav zapojit také městské části, které vědí, co právě jejich obyvatelé potřebují,“ říká Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro dopravu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto TSK Praha

Štítky cyklostezka, Cholupice, Dolní Břežany, cyklista

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.