středa 23. září 2020 Berta

Dnes začíná festival Prague Pride. Průvod nahradí plavba lodí po Vltavě

V Praze dnes začíná desátý ročník festivalu Prague Pride o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí (LGBT). Týdenní přehlídka nabídne víc než stovku akcí. Část z nich se kvůli koronavirové nákaze uskuteční on-line. Zájemci budou moci dění sledovat každý den živě od 16:00 do 21:00 na internetu. Sobotní karnevalový průvod pak nahradí plavba lodí po Vltavě.

Tým sestavoval program v době epidemie. Organizátoři jsou v kontaktu s pražskými hygieniky. Informace o opatřeních a s devíti základními pravidly chování připravil pořadatelský tým vedle češtiny v angličtině, němčině, polštině a ruštině.

Oficiálně začíná festival dnes v 18:00 na Střeleckém ostrově. Na zahájení vystoupí zpěvačka Hellwana či uskupení Lače Manuša. Program je zdarma. Na místo se dostane ale nejvýš tisíc lidí. V týdnu jsou pro zájemce připraveny výstavy, sportovní akce, přednášky, diskuse, promítání či stand up vystoupení. Také tam je počet míst omezený a program se bude přenášet. Organizátoři si od živého vysílání slibují to, že se festival rozšíří do celé země.

Na pražské radnici bude od pondělí vlát duhová vlajka na podporu LGBT komunity

V následujícím týdnu proběhne v Praze festival Prague Pride, který se koná každoročně v srpnu od roku 2011. V současné době patří Prague Pride mezi největší kulturní akce v České republice. V pondělí bude na budovu Nové radnice vyvěšena duhová...

Spojit se pořadatelé chtějí také s kolegy ze zemí Visegrádu. Chtějí podpořit aktivisty z Polska či Maďarska. Poukázat chtějí na zhoršování jejich situace. Kvůli koronavirovým omezením dorazí letos výrazně méně hostů z ciziny, připojí se většinou přes internet.

Pražský magistrát se chystá dnes vyvěsit duhovou vlajku. Duhové nasvícení by měly získat i významné budovy po Česku, a to například Nová scéna Národního divadla, brněnská Stará radnice či plzeňské Tylovo divadlo.

Autoři | Foto Facebook Prague Pride

Štítky homosexualita, průvod, festival, Prague Pride, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.