čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Praha 1 bojuje s vysokými teplotami. Instalovala nová mlžítka

Parné letní dny mohou být nepříjemné, zejména ve městech. Lidé na betonových náměstích často postrádají stín, kde by si mohli odpočinout. Praha 1 se proto rozhodla s horkem bojovat po svém. Instalovala takzvaná mlžítka, která kolem sebe při vyšších teplotách rozptylují do vzduchu vodu.

Nové zvlhčovače vzduchu městská část instalovala v pondělí na devíti různých místech. Cílem je zpříjemnit lidem pobyt v centru Prahy. Důvod je prostý, v létě v městském prostředí snadno vznikají extrémní tepelné ostrovy, kde je teplota vyšší než v přírodním prostředí. „I když je letošní léto zatím docela opatrné, dusné ulice Prahy 1 si taková zařízení rozhodně zaslouží. Letos poprvé je máme v takovém počtu – a chci zajistit, aby se jejich užívání stalo v létě běžné,“ řekl radní pro životní prostředí Richard Bureš.

Mlžítka jsou stále populárnější alternativou dříve hojně užívaných kropicích vozů, které v letních měsících obvykle projížděly městy. Pobyt v rozpálených metropolích nyní usnadňují pítka, mlžítka a fontány. Voda, která z nich proudí, pomáhá osvěžovat vzduch a činí tak pobývání venku o něco snesitelnějším.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebook MČ Praha 1

Štítky Praha 1, mlžítka, voda, léto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.