FOTO: Gripeny nad Prahou. Podívejte se, jak trikolóra rozzářila nebe

Autoři | Foto Čtenáři Drbny, Eva Hradilová

Dnes se nad Prahou uskutečnil přelet Gripenů a britských letounů BAE Hawk T1. Obloha se na chvíli rozzářila do barev české trikolóry. Podívejte se na fotky a videa, jak tato jedinečná podívaná vypadala.

Akce proběhla u příležitosti Dne Vzdušných sil Armády České republiky a zároveň připomněla 80. výročí konce 2. světové války. V přeletu se představily dvě české stíhačky JAS-39 Gripen a deset britských letounů BAE Hawk T1 ze slavné skupiny Red Arrows královského letectva.

Letouny za sebou při průletu v půl páté vytvořily trikolóru české vlajky, která se nádherně vyjímala nad historickým centrem. Pozorovat letouny jste mohli nejen z Karlova mostu – krásné fotky jsou i ze Štvanické lávky, z Mánesova mostu, z Letné, anebo dokonce z Bohnic. Kouřové barvy navíc na nebi zůstaly i nějakou chvíli po odletu.

Red Arrows původně odstartovaly z letiště v Lipsku, s Gripeny se setkaly až nad Českem a společně pak zamířily k Praze. U letiště Václava Havla se přeskupily do tvaru šípu, vyzkoušely kouřové efekty a následně zamířily nad Vltavu, kde v 16:30 ve výšce asi 300 metrů přeletěly Karlův most. Atmosféra byla úžasná, i když ji doprovodil krátkodobý, ale pořádný hluk.

Dnešní přelet Gripenů a britských proudových letounů BAE Hawk T1 nad Karlovým mostem je o hodinu posunut, dojde k němu tedy až o půl páté odpoledne. Informovala o tom česká armáda s tím, že příčinou jsou technické důvody.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky gripeny, přelet, raf, letouny, karlův most, praha

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.