Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

VIDEO: Reakce měla být jiná, říká Jakub Železný k incidentu s městskou policií

Pražští strážníci zveřejnili koncem minulého týdne video, na kterém je zachycený řidič auta, který se hádá se strážníky městské policie. Mužem zachyceným kamerou strážníka městské policie byl moderátor České televize Jakub Železný, který se k videu kolujícímu už několik dní na sociálních sítích vyjádřil až dnes. Na svém twitterovém účtu Železný uvedl, že jeho reakce měla být jiná. „Mrzí mě to, omlouvám se,“ napsal.

„Snaha vyřešit banální dopravní přestupek upozorněním a výzvou k odjezdu se rozvinula ve čtyřicetiminutový proces“

Moderátor České televize Jakub Želený se dnes poprvé vyjádřil k videu, které na sociálních koluje už od minulého čtvrtka. Právě 16. března odpoledne nahráli pražští strážníci na svůj facebookový profil video, na kterém je zachycena výměna názorů mezi strážníky a řidičem, který špatně zastavil na Václavském náměstí.

„Snaha vyřešit banální dopravní přestupek upozorněním a výzvou k odjezdu se rozvinula ve čtyřicetiminutový proces, který vedle strážníků zaměstnal zcela zbytečně i policisty,“ napsala k videu, na kterém strážníci diskutují s Jakubem Železný mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

„Pokud jste ten, kdo si myslím, že jste, chovejte se trošku“

Video začíná momentem, kdy strážník Železnému vyčítá, že své auto zaparkoval na přechodu pro chodce a Železný mu oponuje, protože se mu nelíbí strážníkovo chování a několikrát jej označí za lháře. „To chování je neuvěřitelný. Arogance neskutečná,“ říká ve videu Železný na adresu strážníků. „To je pravda, zaparkovat na přechodu, to je arogance neskutečná,“ vrací strážník stejnou mincí.

Železný na místě odmítne zaplatit pokutu ve výši tisíc korun a požaduje vypsání složenky, na což strážník reaguje souhlasem, ale incident se dále vyhrocuje, když strážník Železného požádá o čtyři podpisy. Ten mu řekne, že místo podpisu napíše křížky a kolečko. „Pokud jste ten, kdo si myslím, že jste, chovejte se trošku,“ odpoví strážník.

„A dost! Už toho mám ale opravdu dost,“ říká Železný a volá na místo „kontrolní orgán“. Na Václavské náměstí za okamžik dorazí velitel směny, kterému Železný popisuje, že mu vadila arogance, s jakou s ním strážníci jednali.

Železný se rozjel bez zapnutého bezpečnostního pásu

Vzhledem k tomu, že se Železný na místě odmítl podrobit testu na omamné a psychotropní látky, strážníci mu další jízdu zakázali a na místo musela přijet státní policie.

Video končí záběrem na rozjížděcí se auto, ke kterému přichází strážník. „Pane řidiči, vy jste se nepřipoutal bezpečnostním pásem a už jste se rozjel, takže jste se dopustil dalšího přestupku. Tento přestupek je zanesen do bodového systému, nemůžu ho s váma řešit na místě. Připoutejte se a jeďte, děkuji vám, na shledanou,“ loučí se strážník s Železným.

„I tak měla má reakce být jiná,“ píše Železný

Sám Jakub Železný na otázky médií v minulých dnech nereagoval a tvrdí, že video viděl poprvé až dnes. Z obsahu jeho příspěvku na Twitteru plyne, že ho strážníci měli kontrolovat ve chvíli, kdy se dozvěděl o zdravotních komplikacích blízké osoby.

„Vteřina, kdy se dovíte: blízký se neuzdraví. Zastavíte. Blbě. Strážník hned řve. PAK zapne kameru. (A MP video sestříhá). I tak měla má reakce být jiná! Mrzí mě to, omlouvám se,“ napsal Jakub Železný na svůj twitterový účet.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky video, řidič, auto, parkování, Jakub Železný, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Miroslav Knot

A takovýhle týpek ovlivňuje diváky, obecenstvo, veřejnost. No nic moc. Spíš nic.

Úterý, 21. března 2023, 15:37

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.