Počasí dnes24 °C, zítra24 °C
Sobota 10. června 2023  |  Svátek má Gita

Na inauguraci Petra Pavla dohlédnou stovky policistů. Budou v areálu Pražského hradu i v okolí

Bezpečnost během čtvrtečního uvedení zvoleného prezidenta Petra Pavla do úřadu bude mít v areálu Pražského hradu i jeho okolí na starost policie. Zapojí se stovky policistů z různých útvarů, zaměří se na zajištění veřejného pořádku a ochranu osob, které se inaugurace zúčastní.

Do prostoru Pražského hradu se lidé dostanou stejně jako v běžné dny, projdou bezpečnostní kontrolou, která zahrnuje průchod rámem na detekci kovů a prohlídku zavazadel. Kontroly jsou umístěny u vchodu z Prašného mostu a Hradčanského náměstí.

„Mimo samotný areál Pražského hradu budou bezpečnostní opatření patrná zejména na Hradčanském náměstí. Zde budeme zajišťovat plynulý průjezd vozidel příjezdovou trasou až k bráně Gigantů a stejně tak bude vymezen prostor od této brány směrem k soše T. G. Masaryka, kam prezident republiky položí květiny,“ informoval na webu tiskový mluvčí policejního prezidia Josef Bocán.

Pavel zve na sledování inaugurace z třetího nádvoří veřejnost, lidé ale musí dorazit s předstihem

Část areálu Pražského hradu se během čtvrteční inaugurace zvoleného prezidenta Petra Pavla otevře i veřejnosti. Lidé budou moci program sledovat na obřích obrazovkách na třetím nádvoří hradu nebo na Hradčanském náměstí. Pro účast na nádvoří ale...

Na náměstí bude policie dohlížet na veřejný pořádek a plynulý průchod na přístupových cestách.

Podle Bocána budou ve službě stovky policistů, většinou z Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky, Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy a Ochranné služby.

Ohodnoť článek

Foto Eva Hromadová

Štítky Pražský hrad, Petr Pavel, Hradčanské náměstí, Tomáš Garrigue Masaryk, Prašný most, Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Policejní prezidium České republiky, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.