neděle 31. května 2020 Kamila

Aquacentrum Šutka se nejspíš dočká rozšíření. V areálu by měla vzniknout také restaurace

Aquacentrum Šutka na Praze 8 se nejspíš dočká dostavby. Osm let od zprovoznění by v areálu mohla přibýt volnočasová část a restaurace. V současnosti je Na Šutce víceméně pouze bazén, další vyžití návštěvníci v areálu nenajdou. To by se podle vedení hlavního města mohlo brzy změnit.

"Šetřilo se a spěchalo na to, aby to bylo otevřené co nejdříve a zapomnělo se na to, že by se měla dodělat i volnočasová část. Dnes se k volnočasovému areálu dokončuje projektová dokumentace. V průběhu několika týdnů by mělo být připraveno, jak to bude dokončeno," řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09).

V areálu, jehož dostavení by mělo vyjít na 75 milionů korun, by měla podle něho vzniknout mimo jiné tělocvična či sportovní sál, plánován je i vznik wellness centra. Nad prodejnou by měla být podle Chabra rovněž restaurace.

Stavba byla zahájena koncem roku 1987 s předpokládaným termínem dokončení v roce 1994. V průběhu výstavby docházelo k jejímu postupnému zpomalování v důsledku omezování finančních prostředků, až v lednu roku 1993 musela být stavba úplně zastavena. Další postup pak zcela zablokoval uplatněný restituční nárok.

V průběhu historie výstavby plaveckého areálu Šutka bylo učiněno několik pokusů rozestavěný areál prodat. První pokusy byly provedeny v letech 1993/1994, dále pak 2001/2002 a v roce 2005. Bez kladného výsledku skončily i prezentace tohoto rozestavěného projektu na veletrhu nemovitostí ve Francii v Cannes. V současnosti objekt spravuje městská akciová společnost Trade Centre Praha, která má dlouholeté zkušenosti se správou nemovitostí majetku hlavního města Prahy. Stavba byla dokončena v listopadu roku 2011 a o rok později otevřena veřejnosti.

Foto Akvapark Na Šutce

Štítky ČR, stavby, správa, rekreace, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.