Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

V Praze proběhne tradiční Štědrý večer pro lidi, kteří ho nemají s kým slavit

Stalo se už tradicí, že v Praze si Štědrý večer užijí i lidé, kteří by o Vánocích zůstali z nejrůznějších důvodů u svátečního stolu o samotě. Jde o lidi bez domova, lidi s handicapem, seniory z domova důchodců, děti z dětských domovů nebo matky samoživitelky. Ti všichni se po zavíracích hodinách sejdou u štědrovečerní večeře v obchodním centru Westfield Chodov, letos dokonce v rekordním počtu. Díky spolupráci s neziskovými organizacemi a místními komunitami je na seznamu 120 potvrzených hostů.

„Štědrý večer na Chodově je pro nás velmi milou a důležitou tradicí“

Lidé, kteří by z různých důvodů, zůstali na Štědrý večer sami, i když o to rozhodně nestojí, dostanou šanci užít si Vánoce tak, jak by to mělo být, tedy v příjemném prostředí u tradiční štědrovečerní večeře ve společnosti milých lidí.

V domov se pro víc než stovku lidí na Štědrý večer promění i letos obchodní centrum Westfield Chodov, které se sice na Štědrý den úderem poledne uzavře, ale až nákupní ruch v uličkách centra ustane, promění se prostory obchodní do prostor slavnostních.

Půjde o pátý ročník akce. „Štědrý večer na Chodově je pro nás velmi milou a důležitou tradicí, kdy můžeme zpestřit a rozveselit vánoční čas všem, kteří by se z různých důvodů mohli cítit osamoceně. Díky dlouhodobé spolupráci s neziskovými organizacemi a místními komunitami i podpoře partnerů se nám daří každý rok navyšovat počet hostů. Za pět let, co vánoční komunitní setkání organizujeme, jich k nám má letos poprvé dorazit více než stovka,“ popsala v tiskové zprávě marketingová manažerka Westfield Chodov Kateřina Kleslová.

Kapr, dárky, muzika i návštěva známých tváří

Hosté se mohou těšit na tříchodové štědrovečerní menu včetně klasické rybí polévky a kapra s bramborovým salátem, potěší je však také doprovodný program. Na místě totiž zahraje rytmická sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna. Už tradičně za hosty dorazí také několik známých tváří, aby lidem popřáli hezké svátky.

Minulých ročníků se takto zúčastnili například muzikáloví zpěváci Roman a Petra Vojtkovi, frontman skupiny Monkey Business Matěj Ruppert, moderátor Patrik Hezucký a Honza Dědek nebo třeba herec Vladimír Kratina.

Vánoční setkání probíhá z velké části i díky neziskovým organizacím, které pomáhají rozšířit pozvání mezi osamocené. Ti se totiž často mohou ostýchat na takovou akci sami přihlásit.

„Velký dík patří všem, kteří se do organizace dobročinné akce zapojují, ať už to jsou neziskové organizace, partneři či dobrovolníci a kolegové ze Správy Centra. Mnoho z nich je na Štědrý den přímo s námi v Centru a pomáhají při servírování slavnostního menu nebo rozdávání vánočních dárků. Díky nim je pro účastníky Štědrý večer na Chodově opravdu nezapomenutelným zážitkem,“ vysvětlila Kateřina Kleslová.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Westfield Chodov

Štítky Vánoce, Štědrý večer, lidé, Štědrý večer pro osamělé, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.