Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Zemřel Věslav Michalik, místopředseda STAN. Bylo mu 59 let

Ve věku 59 let zemřel místopředseda hnutí STAN a bývalý starosta Dolních Břežan Věslav Michalik. Jeho úmrtí potvrdil na sociálních sítích předseda Starostů Vít Rakušan. Server Neovlivní.cz přišel s informací, že měl Michalik zemřít při rodinném výletu v horách.

Kondolence od kolegů napříč politickým spektrem

„Zemřel Věslav Michalik, místopředseda hnutí STAN, skvělý starosta Dolních Břežan a můj dobrý přítel. Nenacházím slov. Upřímnou soustrast všem blízkým,“ napsal v neděli večer na svém facebookovém profilu Vít Rakušan.

Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým vyjádřili Michalikovi kolegové napříč politickým spektrem. „Je mi velmi líto náhlého úmrtí Věslava Michalika. Upřímnou soustrast a hodně sil rodině a jeho přátelům," napsal na twitteru premiér Petr Fiala (ODS).

Podobně se vyjádřili také předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo šéf lidoveckého klubu Marek Výborný. „To se mnou hodně otřáslo…Znali jsme se dlouho. Ještě mu nebylo šedesát, byl to sportovec plný života…Upřímnou soustrast pozůstalým. Je mi to moc líto," uvedl na twitteru bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Úmrtí na rodinném výletu v horách

Podle informací redakce serveru Neovlivní.cz zemřel Michalik v neděli odpoledne při rodinném výletu v horách.

Věslav Michalik v roce 2021 odmítl nominaci na post ministra, údajně proto, že nechtěl zatěžovat vládu Petra Fialy tím, že bude srovnáváním se situací předchozího premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle něj však jeho dřívější podnikání na Kypru bylo legální a investiční společnost tam vznikla na základě doporučení daňových a právních poradců, protože tehdy byl Kypr na rozdíl od České republiky v Evropské unii. Potenciální střet zájmů kvůli třetinovému podílu ve fondu, který vlastní solární elektrárny, by se podle něj dal vyřešit prodejem elektráren.

Michalik se narodil 1. března 1963 v Českém Těšíně. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, kde v roce 1992 získal i titul kandidáta věd. Ekonomické vzdělání si doplnil na Rochester Institute of Technology v USA. Starostou Dolních Břežan byl nepřetržitě od roku 2004. Místopředsedou STAN se stal loni.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto STAN

Štítky Michalik, STAN, politika, úmrtí, Věslav Michalik, Starostové a nezávislí, Vít Rakušan, výlet, Dolní Břežany, TOP 09, Twitter, Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, ODS

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.