pondělí 18. října 2021 Lukáš

Upozornil jsem na Hřibovy křivárny a to se nesmí, říká odvolaný místostarosta. Podle starosty šíří dezinformace

Až do minulého týdne byl Ondřej Prokop (ANO) místostarostou Prahy 11. V pátek 1. října 2021 ho z pozice odvolali zastupitelé na mimořádném zasedání. Po svém odvolání Prokop rozeslal novinářům výzvu, ve které vysvětluje, že za jeho odvoláním stojí jeho „odhalení, která mnohým členům zastupitelstva a magistrátu byla velmi nepohodlná.“ „Dovolil jsem si poukazovat na křivárny primátora Hřiba na magistrátu a to se nesmí,“ píše Prokop ve výzvě. Současný starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti) s Prokopovým tvrzením nesouhlasí a naší redakci řekl, že Ondřej Prokop o magistrátu i o městské části Praha 11 šíří dezinformace.

„Dovolil jsem si poukazovat na křivárny primátora Hřiba na magistrátu a to se nesmí“

Spory mezi koaličními partnery probíhají na radnici Prahy 11 už od letošního jara. Vznikla koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Když byl v pátek odvolání místostarosta Ondřej Prokop, rozeslal novinářům výzvu, ve které tvrdí, že důvodem jeho odvolání byla jeho „odhalení, která mnohým členům zastupitelstva a magistrátu byla velmi nepohodlná.“

„Zkrátka, dovolil jsem si poukazovat na křivárny primátora Hřiba na magistrátu a to se nesmí. Za zmínku stojí například rozdání 109 milionů korun během jednoho roku na IT zakázkách známým z Pirátské strany nebo otevření kauzy o zaměstnávání pirátských trafikantů v Pražském inovačním institutu. Ale to, kde jsem patrně šlápl nejvíce na kuří oko samotnému primátorovi a našemu pirátskému starostovi Dohnalovi, je Aréna ledových sportů. Jsem přesvědčen, že moje odvolání bylo hlavně kvůli ní,“ píše Ondřej Prokop ve výzvě.

„Odvolání pana Prokopa určitě nijak neomezí jeho šíření dezinformací o magistrátu i o městské části“

Se zněním Prokopovy výzvy nesouhlasí současný starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti). „Pokud pan Prokop kritizuje dosavadní způsob soutěžení na magistrátu, tak kritizuje jejich vlastní pravidla pro malé zakázky, která platila už za vlády ANO. Piráti naopak už na jaře prosadili změnu těchto pravidel a nad 500 tisíc se bude soutěžit otevřeně. I doteď se nicméně soutěžilo v rámci dosavadních pravidel tak, že rozhodovala pouze cena a na každou zakázku došlo více nabídek. To je ostatně vidět i na webu golemio.cz, kde zveřejňuje magistrát od minulého roku transparentně informace o zakázkách, a to včetně těch, které obvykle úřady nezveřejňují, jako třeba počet konkurenčních nabídek,“ uvedl Jiří Dohnal pro Pražskou Drbnu.

„Navíc je zjevné, že odvolání pana Prokopa určitě nijak neomezí jeho šíření dezinformací o magistrátu i o městské části. Konec konců byl odvolán pouze z jedné z jeho několika funkcí placených z peněz daňových poplatníků. V oblasti IT by se ale měl pan Prokop především věnovat vysvětlení, jak jeho IT firma Fresh Services s.r.o. mohla získat bez jakékoliv soutěže v minulém volebním období za vlády ANO zakázku na dodávku ložního prádla pro magistrátní domov seniorů,“ rýpl si Dohnal.

„Očividně tedy přisel rozkaz z vrchu, a tak jsem byl odvolán“

Podle Prokopa stojí za jeho odvoláním podnět od výše postavených členů Pirátů. „Očividně tedy přisel rozkaz z vrchu, a tak jsem byl odvolán. Na zastupitelstvu totiž nezazněl jediný důvod, žádná výhrada k mé práci a v koalici jsme problémy neměli. Po mých četných námitkách a dožadování se toho, aby zazněly důvody mého odvolání, zjevilo se na Facebooku až po mém odvolání. Z facebookové stránky jsem se tedy dočetl, že to bylo pro nevěnování se městské části a údajně zpackaná zakázka o kácení stromů. Zde mí bývalí kolegové tvrdí, že jsem pokácel v areálu školky topoly místo za asi 400 tisíc korun, které nabízela naše společnost Jihoměstská majetková, a.s. za zhruba dvojnásobek,“ píše Prokop, podle kterého jde o lež a vyfabulovanou kauzu.

Dohnal „rozkaz z vrchu“ striktně odmítá. „U Pirátů se členové rozhodují svobodně a bez „rozkazů z vrchu“. Pan Prokop si myslí, že když hnutí ANO funguje jako firma v holdingu svého majitele, kde oligarcha říká svým zaměstnancům, co mají dělat, tak že tak fungují i ostatní strany. Piráti ale mají plně funkční vnitřní demokracii, transparentní fórum na internetu a plnou autonomii rozhodování svých místních sdružení, jako je i to na Praze 11,“ vysvětlil.

„Já se totiž hodlám bránit“

„Lidé, kterých se přímo či nepřímo má odhalení týkala, mne odvolali z funkce a umlčeli. Pokud se však spoléhají na to, že kvůli humbuku kolem voleb tento případ zapadne, tak se pletou. Já se totiž hodlám bránit,“ napsal Prokop závěrem mailu a vyzval novináře, aby si „na věc udělali vlastní názor“.

Fakt, že Ondřej Prokop novinářům rozeslal výzvu a podle svých slov se hodlá bránit vnímá Dohnal jako jádro problému. „Kdyby pan zastupitel v minulosti věnoval čas spíše práci za kterou byl placen z veřejných peněz místo sepisování nejrůznějších hanopisů na koaliční partnery v rámci volební kampaně, možná bychom se v této situaci vůbec nenacházeli,“ uvedl starosta Prahy 11.

„Prokop se již řadu měsíců věnuje předvolební kampani pro sněmovní volby a zanedbává své povinnosti vůči Praze 11“

Prokop byl podle Dohnala odvolán, protože dlouhodobě nezvládal svěřenou oblast majetku. „Tohoto názoru byly kromě klubů TOP 09, STAN a Pirátů také někteří zástupci opozice. Prokop se již řadu měsíců věnuje předvolební kampani pro sněmovní volby a zanedbává své povinnosti vůči Praze 11. Důsledkem toho je ohrožena investice 400 milionů do budovy Sandra z důvodu zatékání. Dále nedokázal vysvětlit koaličním partnerům výrazné prodražení zateplení Sandry, která nabobtnalo na 190 milionů korun, tedy téměř dvojnásobek původní ceny. Úřad také prošetřuje postup pana Prokopa u zakázky na pokácení 20 stromů u jedné z našich mateřských škol a my budeme usilovat o zveřejnění auditu k této záležitosti. A jsou také další problémy, které sice Praze 11 nezpůsobují finanční újmu, ale blokují práci ostatních radních. Těch chyb je prostě už příliš mnoho, aby mohly být dále tolerovány,“ uzavřel Dohnal.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Marek Milaberský, Ondřej Prokop, Jiří Dohnal

Štítky politika, odvolání, dezinformace, starosta, místostarosta, Ondřej Prokop, Jiří Dohnal, Praha 11

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Mirek Sekera

fetPirati rvou na Babise ze si hraje na svem pisecku a prihrava si dotace ALE fetpirati s ubozakemfetHribem jsou vlastne jeste horsi, krici pirat zlodej, chytte zlodeje.

pondělí, 11. října 2021, 13:45

Josef Mašek

HVystudovaný mladý lékař z Moravské vísky který nemá chuť léčit občany ale problémy Prahy se omylem stal primátorem a natahal do trafik Prahy kamarády z Moravy...a již po nástupu do této funkce prohlásil moravský jinoch že jeho prioritou bude pražské metro ...ale pražské metro bylo bolševickou komunistickou prioritou již v 60 a 70 letech minulého století....no a pak zase kontroly v bytech spotřeby energií a běda tomu kde není spotřeba tak byt je prázdný a majitel s ním spekuluje....tak mu ho obsadíme nájemníkem....a pak zase chce přejmenovat Riegerovi sady nesoucí jméno českého vlastence na sady po jakémsi neznámém Polákovi....a pak zase vyvěšuje Tibetské vlajky....a přitom nezná dnešní Tibet pro který ČLR dělá ekonomicky maximum a o kterém už i Dalajláma drží hubu
......je normální že primátorkou Brna je rodilá brňačka....a nedovedu si představit že by primátor Brna byl jakýsi blb od Chomutova
...ale v Praze je to normální....a je úchylné aby primátorem Prahy byl chlapeček od Znojma který neví kde je ulice Žitná Ječná Korunní Korunovační a kupříkladu Kozí.....a to samé předchozí primátorka Prahy burešova Slovenka Krnáčové, které by v Bratislavě nesvěřili ani zametání ulic...je to politické neprofesionální garniturní svinstvo za které nemůže jen tento lékař či Slovenka hrnoucí se do této funkce, ale i ostatní političtí darmožrouti...rodilý Pražák už v Praze nebydlí bydlí za Prahou ve Středočeském kraji...typickým dnešním pražákem je Slovák Moravák Vietnamec Ukrajinec...a rodilému pražákovi se z Prahy chce jen zvracet...Praha už není matka měst, ale trafika přistěhovalců co si z ní dělají štětku a jako pasáci ji pasou

co lze čekat od českých nejhůře placených nádeníků EU, cočekat od národa který přistoupí na rasistickou dvojí pro sebe méněcennou kvalitu potravin oproti západní germánsko muslimské části EU, co očekávat od národa který si nechal rozkrást a rozprodat po sametovém puči vše co bylo ještě funkční, co očekávat od národa který si nechal narůst politickými gaunery státní dluh dosahující stovky miliard Kč když v roce 1989 byl NULOVÝ, co očekávat od národa kterému se v jeho vlasti nekontrolovaně pohybují kriminální gangy ze zahraničí, co očekávat od národa prolezlého českými šmejdy, co očekávat od národa který odstranil policejní pochůzkáře a zavlekl své občany do vysoké kriminality, co očekávat od národa kterému vymývají mozky mediální grázlové jejichž periodika jsou ve vlastnictví zahraničního kapitálu a překrucují dějiny a žvástají čechům polopravdy.....co očekávat co očekávat co očekávat......

středa, 6. října 2021, 13:10

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.